Reklama

Kraj

Sejm: bez zakazu przepustek jednorazowych do Sejmu dla Kamińskiego i Wąsika

PAP
Dodano: 25.01.2024
Fot. PAP/Radek Pietruszka
Fot. PAP/Radek Pietruszka
Share
Udostępnij

Nie ma zakazu wydania przepustek jednorazowych do Sejmu dla Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika, natomiast jeśli się o nie zwrócą, to uznają, że nie są posłami – powiedział w czwartek przed posiedzeniem Izby marszałek Sejmu Szymon Hołownia.

Przed rozpoczęciem obrad Sejmu Hołownia powiedział dziennikarzom, że nie ma zakazu wydania przepustek jednorazowych do Sejmu dla Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika.

“Jeżeli panowie zwrócą się o jednorazowe przepustki, to uznają, że nie są posłami, natomiast tak, takie przepustki dostaną” – podkreślił marszałek Sejmu.

Pytany, co jeśli obaj politycy przyjadą do Sejmu razem z prezydentem Andrzejem Dudą, Hołownia stwierdził, że będzie to “hucpa i awanturnictwo polityczne”. “Jeśli prezydent jako władza wykonawcza chciałby się dopuszczać tak spektakularnej ingerencji w władzę ustawodawczą, to będzie to rzecz absolutnie bez precedensu” – dodał.

Na uwagę, że według Marka Suskiego (PiS) Kamiński i Wąsik wjechali garażem, Hołownia stwierdził, że Suski ma wiedzę, której on nie ma. “Jedno jest pewne, że nie będą się znajdowali na sali obrad, a jeśli zdarzyłoby się, że by się znaleźli, to mamy i na to metody” – powiedział.

Wskazał, że spodziewa się emocji, natomiast nie spodziewa się obstrukcji obrad.

20 grudnia 2023 r. Sąd Okręgowy w Warszawie skazał Kamińskiego i Wąsika prawomocnie na dwa lata pozbawienia wolności. 9 stycznia br. policja zatrzymała obu mężczyzn, później zostali oni osadzeni w zakładach karnych. We wtorek prezydent Andrzej Duda poinformował o wydaniu postanowienia o zastosowaniu prawa łaski wobec Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika. Obaj politycy PiS we wtorek po godz. 21 opuścili zakłady karne w Radomiu i Przytułach Starych.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy