Reklama

Kraj

Prezydent: musimy uczynić wszystko, aby Rosja nie zwyciężyła na Ukrainie

Edyta Roś, Olga Łozińska / PAP
Dodano: 25.04.2024
Fot. PAP/Radek Pietruszka
Warszawa, 25.04.2024. Prezydent RP Andrzej Duda podczas konferencji prasowej w Sejmie w Warszawie, 25 bm. Sejm wysłuchał wystąpienia ministra spraw zagranicznych, który przedstawił informację o zadaniach polskiej polityki zagranicznej w 2024 roku. (mr) PAP/Radek Pietruszka
Fot. PAP/Radek Pietruszka Warszawa, 25.04.2024. Prezydent RP Andrzej Duda podczas konferencji prasowej w Sejmie w Warszawie, 25 bm. Sejm wysłuchał wystąpienia ministra spraw zagranicznych, który przedstawił informację o zadaniach polskiej polityki zagranicznej w 2024 roku. (mr) PAP/Radek Pietruszka
Share
Udostępnij

Musimy uczynić wszystko i my – jako Polacy – i działając w ramach wspólnoty międzynarodowej i cała wspólnota międzynarodowa wolnego świata, aby Rosja nie zwyciężyła na Ukrainie – powiedział w czwartek w Sejmie prezydent Andrzej Duda. Nie wolno dopuścić do rosyjskiego zwycięstwa na Ukrainie – dodał.

W czwartek szef MSZ Radosław Sikorski przedstawił w Sejmie informację na temat polskiej polityki zagranicznej w 2024 r. Informacji szefa polskiej dyplomacji przysłuchiwali się w Sejmie m.in. prezydent Andrzej Duda, premier Donald Tusk i pozostali członkowie rządu. Po wystąpieniu ministra Sikorskiego prezydent wystąpił na briefingu.

“Musimy uczynić wszystko i my – jako Polacy – i działając w ramach wspólnoty międzynarodowej i cała wspólnota międzynarodowa wolnego świata, aby Rosja nie zwyciężyła na Ukrainie” – podkreślił Duda.

Jak mówił, “nie wolno dopuścić do rosyjskiego zwycięstwa na Ukrainie”. “Wiemy o tym, że odrodził się rosyjski imperializm. Trzeba ten imperializm za wszelką cenę zatrzymać. Taki jest dzisiaj najważniejszy cel, który ja realizuję właśnie poprzez spotkania z przedstawicielami Stanów Zjednoczonych, z prezydentem Stanów Zjednoczonych, z ważnymi członkami amerykańskiej administracji, z ważnymi przedstawicielami amerykańskiej sceny politycznej. Stąd spotkania w Białym Domu, stąd także spotkania w Kongresie i spotkania z amerykańskimi politykami” – zaznaczył prezydent.

Dodał, że musimy realizować to także i na forum europejskim.

Czytaj także:

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy