Reklama

Kraj

Morawiecki: Polimery Police to inwestycja kluczowa dla całej gospodarki

PAP
Dodano: 22.06.2023
Fot. PAP/Marcin Bielecki
Fot. PAP/Marcin Bielecki
Share
Udostępnij

Polimery Police to inwestycja kluczowa dla całej gospodarki – ocenił w czwartek premier Mateusz Morawiecki na konferencji poświęconej uruchomieniu produkcji polipropylenu w nowej instalacji Grupy Azoty w Policach (woj. zachodniopomorskie).


“Dziś otwieramy jedną z największych inwestycji przemysłowych, z pewnością największą z ostatnich lat” – stwierdził w czwartek Morawiecki.

Jak zaznaczył premier, inwestycja w Policach jest inwestycją w polską chemię, gdzie notujemy deficyt handlowy. Polska więcej produktów chemicznych sprowadza, niż wysyła za granicę – tłumaczył.

“To oznacza, że taka inwestycja jak ta nie tylko była bardzo potrzebna z punktu widzenia uzupełnienia oferty produktowej Grupy Azoty, ale jest kluczowa dla całej gospodarki Rzeczpospolitej” – ocenił szef rządu.

Projekt Polimery Police, realizowany przez Grupę Azoty Polyolefins, to zintegrowany kompleks obejmujący instalację do produkcji propylenu, instalację do produkcji polipropylenu, terminal przeładunkowo-magazynowy, a także infrastrukturę logistyczną oraz odpowiednie instalacje pomocnicze.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy