Reklama

Kraj

Kamiński: zostaliśmy z Wąsikiem wezwani do prokuratury ws. głosowania w Sejmie

Olga Łozińska, Rafał Białkowski / PAP
Dodano: 16.04.2024
Fot. PAP/Rafał Guz
Warszawa, 16.04.2024. Polityk PiS Mariusz Kamiński podczas konferencji prasowej w siedzibie Prawa i Sprawiedliwości przy ul. Nowogrodzkiej w Warszawie, 16 bm. (sko) PAP/Rafał Guz
Fot. PAP/Rafał Guz Warszawa, 16.04.2024. Polityk PiS Mariusz Kamiński podczas konferencji prasowej w siedzibie Prawa i Sprawiedliwości przy ul. Nowogrodzkiej w Warszawie, 16 bm. (sko) PAP/Rafał Guz
Share
Udostępnij

Były szef MSWiA Mariusz Kamiński przekazał we wtorek, że razem z Maciejem Wąsikiem otrzymali wezwanie do prokuratury na najbliższy czwartek. Według Kamińskiego ma im zostać postawiony zarzut nielegalnego udziału w głosowaniach w Sejmie.

“Zostaliśmy wezwani z ministrem Maciejem Wąsikiem na najbliższy czwartek do prokuratury w celu ogłoszenia nam zarzutu nielegalnego udziału w głosowaniach w Sejmie” – powiedział Kamiński na wtorkowej konferencji prasowej. “Traktujemy te działania prokuratury jako aktywne włączanie się w zwalczanie opozycji w naszym kraju” – dodał.

Wąsik doprecyzował, że chodzi o wezwanie z Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Kamiński poinformował, że został wezwany na godz. 10. Zwrócił uwagę, że w tym samym czasie miał być przesłuchiwany przed sejmową komisją śledczą ds. afery wizowej. Zapowiedział, że w związku z wezwaniem do prokuratury, nie stawi się tego dnia przed komisją śledczą. Według Kamińskiego Wąsik został wezwany do prokuratury na godz. 12.

21 grudnia 2023 r. Sąd Okręgowy w Warszawie orzekł prawomocnie kary po dwa lata więzienia dla Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika, po roku więzienia dla dwóch pozostałych b. szefów CBA za działania operacyjne podczas “afery gruntowej”. Według informacji na stronach sejmowych tego dnia obaj wzięli udział w sejmowych głosowaniach.

Czytaj także:

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy