Reklama

Kraj

Warszawa: 32-latka zatrzymana w związku ze śmiercią jej miesięcznej córki jest w szpitalu

Bartłomiej Figaj / PAP
Dodano: 05.09.2022
66545_05wrz3
Share
Udostępnij
Nie wiadomo, kiedy 32-letnia Magdalena D.-M. zostanie doprowadzona do prokuratury na przesłuchanie. Kobieta jest w szpitalu pod nadzorem policji – dowiedziała się PAP. 32-latka została zatrzymana w niedzielę w związku ze śmiercią jej miesięcznej córeczki Seleny, której ciało znaleziono w mieszkaniu na warszawskim Wilanowie.

Do tragicznej śmierci miesięcznej Seleny doszło w nocy z soboty na niedzielę. Jak nieoficjalnie ustaliła PAP, przed śmiercią niemowlaka pomiędzy jej rodzicami 32-letnią Magdaleną D.-M. i jej mężem Tomaszem miało dojść do kłótni. Podczas niej mężczyzna wyszedł z mieszkania, w którym kobieta została sama z trójką dzieci. Wtedy miało dojść do tragedii.

Z ustaleń PAP wynika, że miesięczna dziewczynka zginęła od ran kłutych w klatkę piersiową. Również jej bracia zostali ranni. 3-letni Nataniel miał uraz głowy, a 9-letni Oliwier ranę ciętą szyi. feralnej nocy ranny 9-latek napisał do swojej babci sms-a, że "mama chce ich pozabijać". Babcia po smsie od wnuczka skontaktowała się z drugim synem – szwagrem Magdaleny. Według ustaleń PAP to on miał o sprawie poinformować policję.

Nieoficjalnie udało się też ustalić, że dziadkowie i stryj przyjechali do mieszkania Magdaleny i Tomasza na warszawskim Wilanowie. Nie mogli się do niego dostać, bo drzwi były zamknięte. Jednak udało im się skontaktować 9-latkiem, który miał zrzucić klucze przez balkon. Na miejsce w tym czasie przyjechała policja, która razem z rodziną małżeństwa M. weszła do mieszkania. W środku były tylko dzieci.

Magdalena przez przyjazdem rodziny i policji uciekła z mieszkania. Jak ustaliła PAP, do czasu zatrzymania na cmentarzu w Starych Babicach kobieta błąkała się m.in. po Ożarowie Mazowieckim. Po zatrzymaniu została przewieziona do szpitala, gdzie aktualnie przebywa pod nadzorem policji. Nie wiadomo, kiedy 32-latka zostanie doprowadzona do prokuratury na przesłuchanie.

Jak poinformowała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie Aleksandra Skrzyniarz, zostało wszczęte śledztwo w tej sprawie. "Na poniedziałek zaplanowana została sekcja zwłok miesięcznego dziecka. Obecnie są to wszystkie informacje, które możemy udzielić" – powiedziała prokurator.

O zatrzymaniu 32-letniej kobiety poinformował na niedzielnej konferencji rzecznik stołecznej policji nadkom. Sylwester Marczak. "Zadziałała dobra koordynacja działań poszukiwawczych. W jednej chwili do wszystkich patroli trafiła informacja o osobie poszukiwanej wraz z jej zdjęciem" – powiedział. Podał przy tym, że "zatrzymanie przebiegło bardzo spokojnie".

W tej chwili 32-latka jest "zatrzymana do sprawy", czyli pozostaje do dyspozycji policji i prokuratury. "Czynności związane z przesłuchaniem kobiety będzie prowadzić prokurator" – mówił nadkomisarz. Dodał, że raczej nie powinno być kolejnych zatrzymań w tej sprawie.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy