Reklama

Kraj

Premier: dzięki współpracy rządu z samorządem inwestycje poprawiają perspektywy gospodarcze

Aneta Oksiuta/PAP
Dodano: 05.09.2022
66536_43354876_43354842
Share
Udostępnij
W ciągu ostatnich 6 lat w 600 miejscach w Polsce zlikwidowaliśmy kolizyjność dróg z torami kolejowymi – powiedział premier Mateusz Morawiecki w Łochowie (woj. mazowieckie), gdzie została zrealizowana inwestycja drogowa. Dzięki współpracy rządu z samorządem, w wielu miejscach inwestycje poprawiają perspektywy gospodarcze – dodał.
"Jesteśmy w Łochowie, w miejscu, w którym krzyżowały się dwie drogi krajowe 62 i droga nr 50. Również to skrzyżowanie było skrzyżowaniem kolizyjnym z torami kolejowymi. Tutaj wykonaliśmy przy udziale, współudziale wielu podmiotów znakomitą inwestycję, która poprawi komfort życia mieszkańców, środowiska, a przede wszystkim bezpieczeństwo" – powiedział premier podczas wizyty na inwestycji drogowej w Łochowie.
 
Jak wskazał Morawiecki, w samym tylko Łochowie, zrealizowane i realizowane są inwestycje, które likwidują kolizję drogi z poziomem torów kolejowych. "Takich wiaduktów, które likwidują kolizyjność między torami kolejowymi a drogą, w ciągu ostatnich 6 lat wybudowaliśmy około 600. W 600 miejscach w Polsce zlikwidowaliśmy kolizyjność między drogami różnego rodzaju a torami kolejowymi" – powiedział premier. Wskazał, że w samym Łochowie wykonanych zostało wiele inwestycji drogowych.
 
Szef rządu podkreślił, że "dzięki bardzo dobrej współpracy rządu z samorządem, w wielu miejscach inwestycje poprawiają perspektywy gospodarcze, zwiększają zdolność samorządów do przyciągania przedsiębiorców; a przyciąganie przedsiębiorców to tworzenie dodatkowych miejsc pracy".
 
"Polska powiatowa, Polska gminna doświadcza takiego poziomu inwestycji, jakiego nigdy nie było" – powiedział Morawiecki.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy