Reklama

Kraj

Prezydent Duda: Kieleckie targi zbrojeniowe służą bezpieczeństwu

Jakub Borowski, Wiktor Dziarmaga/PAP
Dodano: 05.09.2022
66535_43354857_43354847
Share
Udostępnij
Targi zbrojeniowe w Kielcach służą także bezpieczeństwu Polski – powiedział prezydent Andrzej Duda, podkreślając, że Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego stał się trzecia pod względem wielkości taką imprezą w Europie.
Prezydent, który w poniedziałek w Kielcach (woj. świętokrzyskie) wręczył odznaczenia pracownikom Targów Kielce z okazji trzydziestolecia Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego, podkreślił, że stał się on regionalną i europejską, ale "śmiało można powiedzieć na skalę światową".
 
"To są targi ogromnie ważne dla Rzeczypospolitej, zwłaszcza teraz, w ostatnim czasie. Wbrew temu, co byśmy chcieli – my, politycy, bo przedstawiciele przemysłu obronnego na pewno chcieliby inaczej – nie jest już tak, że czołgi służą wyłącznie temu, żeby dzieci, chłopcy, mieli co pooglądać" – powiedział prezydent.
 
"Czas spokoju skończył się w sposób zdecydowany, czas kiedy wojny toczyły się innych kontynentach i kiedy patrzyliśmy na nie tylko i wyłącznie przez pryzmat ewentualnych kontyngentów wojskowych" – dodał. Wskazał na potrzebę modernizacji i rozwoju sił zbrojnych, "żeby zapewnić naszym wszystkim rodakom, Rzeczypospolitej, nam wszystkim bezpieczeństwo". "I to jest dzisiaj także jasny i niezwykle ważny cel tego wydarzenia, jakim są targi kieleckie" – powiedział prezydent w przeddzień otwarcia XXX MSPO.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy