Reklama

Kraj

Warszawa: matka nieżyjącej miesięcznej dziewczynki zatrzymana na cmentarzu w Starych Babicach

Luiza Łuniewska/PAP
Dodano: 04.09.2022
66526_43351386_43351376
Share
Udostępnij
Policjanci przed godziną 16 zatrzymali matkę jednomiesięcznej dziewczynki, którą znaleziono nieżywą w mieszkaniu na Wilanowie w Warszawie. Jak powiedział rzecznik stołecznej policji nadkom. Sylwester Marczak, działania operacyjne doprowadziły funkcjonariuszy na cmentarz w Babicach Starych, gdzie w asyście pogotowia dokonano zatrzymania.
"Zadziałała dobra koordynacja działań poszukiwawczych. W jednej chwili do wszystkich patroli trafiła informacja o osobie poszukiwanej wraz z jej zdjęciem" – powiedział rzecznik stołecznej policji Sylwester Marczak na konferencji prasowej zwołanej w niedzielne popołudnie. Kolejne sygnały doprowadziły funkcjonariuszy na cmentarz w Starych Babicach. Tamtejsi policjanci, w asyście medyków, zatrzymali kobietę tuż przed godz. 16. "Zatrzymanie przebiegło bardzo spokojnie" – zapewnił nadkomisarz Marczak.
 
Do tragicznej śmierci miesięcznej dziewczynki doszło w nocy z soboty na niedzielę. Warszawska policja, po otrzymaniu "tak niepokojącego" zgłoszenia o śmierci dziecka, poinformowała prokuraturę. Jednocześnie prowadzone były czynności na miejscu pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Warszawa Ursynów i poszukiwania matki dziecka zarządzone przez komendanta stołecznej policji.
 
W tej chwili trzydziestokilkuletnia kobieta jest "zatrzymana do sprawy", czyli pozostaje do dyspozycji policji i prokuratury. "Czynności związane z przesłuchaniem kobiety będzie prowadzić prokurator" – przekazał rzecznik. Dodał, że raczej nie powinno być kolejnych zatrzymań w tej sprawie.
 
Rzecznik nie chciał zdradzić dotychczasowych ustaleń co do przebiegu zdarzenia, które jest już objęte tajemnicą śledztwa. Przekazał jedynie, że: "Odpowiedzieliśmy sobie już na większość pytań. Kilka jeszcze zostało, ale mamy nadzieję, że działania prowadzone w najbliższych godzinach pozwolą na zebranie kompleksowego materiału”.
 
Jako pierwszy o sprawie poinformował portal rmf24.pl. Według portalu, zwłoki miesięcznej dziewczynki znaleziono w jednym z mieszkań przy al. Wilanowskiej w Warszawie. Miała rany kłute klatki piersiowej. "W mieszkaniu przebywali także dwaj chłopcy z widocznymi obrażeniami. 3-latek miał ranę tłuczoną głowy, a 9-latek ranę ciętą szyi" – podało rmf24.pl.
 
Nadkomisarz Sylwester Marczak potwierdził, że w mieszkaniu, gdzie znaleziono nieżywe dziecko, było także dwóch małych chłopców. "Byli w stanie wymagającym pomocy lekarzy i są pod ich opieką" – powiedział rzecznik.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy