Reklama

Kraj

Gliński: rozpoczynamy kampanię”#bezprzedawNIEnia”; zapraszamy niemiecką młodzież do Polski

PAP
Dodano: 02.09.2022
66438_43337285_43337226
Share
Udostępnij
Rozpoczynamy w tej chwili kampanię "#bezprzedawNIEnia" bo musimy rozmawiać, tłumaczyć, informować; zapraszamy niemiecką młodzież do Polski – powiedział w piątek wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego prof. Piotr Gliński.
w rozmowie z Magdaleną Ogórek na antenie TVP Info wicepremier Gliński odniósł się m.in. do kwestii zaprezentowanego w czwartek "Raportu o stratach poniesionych przez Polskę w wyniku agresji i okupacji niemieckiej w czasie II wojny światowej 1939-1945".
 
"Tak, mamy coś do zrobienia dla polskiego społeczeństwa i jest oczywiste, że naszym obowiązkiem było przedstawić ten raport" – wyjaśnił.
 
"Rozpoczynamy w tej chwili kampanię #bezprzedawNIEnia bo musimy rozmawiać, tłumaczyć, informować" – powiedział. Wspomniał o szczególnie istotnej roli edukowania młodego pokolenia Niemców. "Zapraszamy niemiecką młodzież do Polski, nasza kampania jest dostępna w sieci w obcych językach, także w niemieckim" – mówił wicepremier Gliński.
 
Dodał, że warto by Niemcy chętniej uczyli się języka polskiego, bo duża część społeczeństwa polskiego posługuje się płynnie językiem niemieckim. "To bardzo dobrze, na tym polega partnerstwo w Europie" – ocenił prof. Piotr Gliński.
 
W piątek o godz. 11 na pl. Piłsudskiego w Warszawie rozpoczął się wernisaż wystawy plenerowej "#bezprzedawNIEnia".
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy