Reklama

Kraj

Premier: życzę uczniom, aby ich proces nauki charakteryzował się pasją, dobrem i poszukiwaniem prawdy

Karolina Kropiwiec, Iwona Żurek, Danuta Starzyńska-Rosiecka / PAP
Dodano: 01.09.2022
66404_1wrz6
Share
Udostępnij
Życzę uczniom, aby ich proces nauki i wychowania charakteryzował się pasją, dobrem, poszukiwaniem prawdy, wierności prawdzie, ale także odpowiedzialnością i zaangażowaniem – mówił w czwartek premier Mateusz Morawiecki podczas inauguracji roku szkolnego w Otwocku.

Premier wziął w czwartek udział w inauguracji roku szkolnego w Szkole Podstawowej nr 8 im. gen. Juliana Filipowicza w Otwocku.

Morawiecki zaznaczył, że szkoła, w której obyła się inauguracja, jest nowoczesna i piękna.

"Jest to szkoła, w której aż chce się uczyć, ćwiczyć, zawierać przyjaźnie, słuchać nauczycieli" – ocenił.

Przypomniał, że 1 września to dzień głębokiej zadumy, ponieważ tego dnia wspominamy rozpoczęcie II wojny światowej.

"To dzień, kiedy wspominamy rozpoczęcie drugiej apokalipsy, hekatomby, która spotkała polski naród, polskie państwo. O tym zawsze musimy pamiętać" – mówił.

Jednocześnie zastrzegł, że 1 września to także dzień pełen nadziei, bo tego dnia rozpoczyna się nowy rok szkolny.

"To dzień spoglądania w przyszłość, dzień poszukiwania nowych rozwiązań, nowych ścieżek, ku lepszej Polsce, ku lepszej przyszłości" – podkreślił Morawiecki.

Zwracając się do rozpoczynających nowy rok szkolny uczniów, premier życzył im, aby wiedza i wychowanie, którą w szkole pozyskają, służyła im, Rzeczypospolitej Polskiej i przyszłym pokoleniom.

"Chciałbym życzyć uczniom, aby ich proces nauki, wychowania, charakteryzował się pasją, dobrem, prawdą, poszukiwaniem prawdy, wierności prawdzie, ale także odpowiedzialnością i zaangażowaniem" – zaznaczył. Dodał, że nie powinni również zapominać o humorze.

"Pamiętajcie, że Facebook nie zastąpi wam przyjaciół, a Google nie zastąpi wam nauczycieli. Szkoła jest wielką wspaniałą instytucją, która tworzy przestrzeń wymiany doświadczeń, tworzenia nowych przyjaźni i nabywania wiedzy. I tego wszystkiego chciałbym życzy dzisiaj wam drodzy uczniowie, a rodzicom zadowolenia, satysfakcji ze swoich pociech, które tutaj w tej szkole będą się kształciły" – powiedział premier.

"Wszystkim rodzicom w Polsce tego samego życzę wobec waszych dzieci, waszej młodzieży, żeby szły do szkoły z radością, a wiedza pozyskiwana tutaj była na pożytek wam, całej Rzeczypospolitej i wszystkim pokoleniom" – wskazał.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy