Reklama

Kraj

W ostatni weekend wakacji trwają wzmożone kontrole policji na drogach

Marcin Chomiuk / PAP
Dodano: 28.08.2022
66321_28sie8
Share
Udostępnij
W ostatni dzień wakacyjnego weekendu na drogach w całym kraju trwają wzmożone kontrole policji – powiedział PAP podkom. Michał Gaweł z Biura Komunikacji Społecznej Komendy Głównej Policji. Dodał, że policjanci obecni są wszędzie tam, gdzie ruch jest wzmożony, głównie na trasach znad morza i z gór.

Jak przekazała Komenda Główna Policji, ostatni weekend wakacji to więcej patroli na drogach i wzmożone kontrole. Na drogi w całej Polsce wyjechały zarówno oznakowane, jak i nieoznakowane radiowozy policji, a także patrole grup SPEED, które – jak zapewnia policja – wychwytują te najbardziej niebezpieczne zachowania i eliminują z ruchu kierowców, drastycznie łamiących przepisy ruchu drogowego.

"Policjanci sprawdzają stosowanie się do przepisów ruchu drogowego, przede wszystkim mierzą prędkość zarówno statycznie, ale również dynamicznie przy użyciu wideorejestratorów. Dlatego apelujemy o to, aby zdjąć nogę z gazu i o zachowanie rozsądku" – powiedział podkom. Michał Gaweł z Biura Komunikacji Społecznej KGP.

Dodał, że policjanci sprawdzają m.in. trzeźwość kierowców, sposób przewożenia pasażerów w samochodzie, a także to, czy dzieci są przewożone w fotelikach. "Policjanci są wszędzie tam, gdzie ruch jest faktycznie wzmożony. To są główne ciągi komunikacyjne i trasy prowadzące z najbardziej atrakcyjnych turystycznie kierunków, a więc znad morza i z naszych polskich Tatr" – wyjaśnił Gaweł.

"Jeżeli będzie taka potrzeba policjanci ruchu drogowego będą kierować ruchem, bo również i płynność ruchu drogowego jest dla nas ważna" – mówił.

Dodał, że choć część osób, która będzie wracała prawdopodobnie przedłużyła sobie weekend i powroty rozłożą się na kilka dni, to kulminacja jest spodziewana w niedzielę.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama

Najnowsze

Reklama

Polecane

Reklama

Najpopularniejsze

Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy