Reklama

Kraj

Wojewoda zachodniopomorski: w Odrze są żywe ryby, wiele pływa przy powierzchni przez braku tlenu w wodzie

Elżbieta Bielecka / PAP
Dodano: 20.08.2022
66049_20sie7
Share
Udostępnij
W Odrze, gdzie kilka dni temu usuwane były śnięte ryby, pojawiły się żywe ryby, jednak bardzo wiele pływa przy powierzchni ze względu na brak tlenu w wodzie – przekazał w sobotę wojewoda zachodniopomorski Zbigniew Bogucki.

"W miejscu, gdzie kilka dni temu usuwaliśmy tony śniętych ryb, pojawiły się ryby żywe. Niestety z braku tlenu w wodzie obserwujemy przyduchę i bardzo dużo ryb przy powierzchni" – napisał w sobotę na Twitterze wojewoda zachodniopomorski Zbigniew Bogucki.

Podał też zawartość tlenu w wodzie po porannych pomiarach. W Widuchowej to 4,22 mg/l, w okolicach niemieckiego Mescherin – 0,73 mg/l, w Radziszewie 0,95 mg/l, w Szczecinie przy Moście Cłowym 0,76 mg/l, a przy Moście Długim 1,58 mg/l.

Jak z kolei przekazał rzecznik wojewody Michał Ruczyński, zawartość tlenu w wodzie zmierzona na cieśninie Orli Przesmyk, łączącej Przekop Mieleński z jeziorem Dąbie to 4,99 mg/l, a w Stepnicy na Zalewie Szczecińskim – 6,3 mg/l. Wskazał, że minimalna wartość tlenu, umożliwiająca rybom normalne bytowanie to 4,0 mg/l.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy