Reklama

Kraj

PSP: Polscy strażacy gotowi pomóc Niemcom; przygotowali dla nich 700 m zapory

PAP
Dodano: 15.08.2022
65929_43200421_43200402
Share
Udostępnij
PSP przygotowuje niemal 700 metrów zapory, która pomoże odławiać śnięte ryby w Odrze. Rzecznik komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej bryg. Karol Kierzkowski wyjaśnił PAP, że Niemcy nie dysponują taką zaporą i jeżeli zgłoszą taką potrzebę, to Polacy im ją użyczą.
"Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej gen. brygadier Andrzej Bartkowiak polecił zadysponować blisko 700 metrów zapory, która pomoże w odłowieniu śniętych ryb w Odra w województwie zachodniopomorskim. Polscy strażacy są gotowi do pomocy po niemieckiej stronie rzeki" – czytamy na Twiterze PSP.
 
Kierzkowski wyjaśnił, że strona niemiecka przekazała Polakom, iż nie dysponuje zaporą. Dlatego Komendant Główny PSP polecił przygotować zaporę. Ok. godz. 20 będzie ona na polskim brzegu Odry na wysokości Gryfina (woj. zachodniopomorskie).
 
"Jeżeli Niemcy zwrócą się do nas, to im ją udostępnimy" – zapewnił rzecznik PSP. Wyjaśnił, że inicjatywa musi wyjść ze strony niemieckiej, bo zapora byłaby budowana od ich brzegu.
 
Strażacy oczyszczają rzekę ze śniętych ryb od połowy ubiegłego tygodnia. PSP przekazała, że "w poniedziałek na terenie siedmiu województw, zaangażowanych jest 452 strażaków oraz 43 łodzie. Rozstawiono 9 zapór w celu odłowienia śniętych ryb. 80 ton śniętych ryb odłowili strażacy na Odrze od piątku.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy