Reklama

Kraj

Dąbrowski: nie złożymy w tym roku wniosków o podwyżkę cen energii

Aneta Oksiuta / PAP
Dodano: 01.08.2022
65417_1sie2
Share
Udostępnij
W 2022 r. nie złożymy wniosków o podwyżkę cen energii; nasi klienci będą płacili za energię tak, jak do tej pory – powiedział w poniedziałek prezes Polskiej Grupy Energetycznej Wojciech Dąbrowski.

11 lipca rzeczniczka URE Agnieszka Głośniewska poinformowała PAP, że trzech z czterech tzw. sprzedawców z urzędu energii elektrycznej złożyło Prezesowi URE wnioski o zmianę jeszcze w tym roku obowiązującej taryfy na sprzedaż odbiorcom w gospodarstwach domowych. Sprzedawcy z urzędu, dla których Urząd Regulacji Energetyki zatwierdza taryfy na sprzedaż do gospodarstw domowych, to: Enea, Energa Obrót, Tauron Sprzedaż i PGE Obrót.

"My nie złożymy w tym roku (…) wniosków o podwyżkę cen energii, więc wszyscy nasi klienci mogą być spokojni. Będą płacili za energię, tak, jak do tej pory" – powiedział Dąbrowski w poniedziałek Programie 1 Polskiego Radia.

Dopytywany, jak zachowa się PGE w tej sprawie w przyszłym roku, odparł: "Tego jeszcze nie wiemy".

Prezes URE Rafał Gawin 19 lipca podczas spotkania z dziennikarzami przekazał, że Urząd prowadzi analizę wniosków trzech sprzedawców prądu z urzędu o korektę taryfy. "Nie wiem, czy będą korekty i kiedy. Czy ocenimy to, co zostało złożone, jako uzasadnione" – stwierdził wówczas Gawin.

W przypadku zatwierdzenia korekt taryf, przedsiębiorstwa będą mogły wprowadzić je w życie najwcześniej 14, a najpóźniej 45 dni od decyzji regulatora.

PGE Obrót należy do Grupy PGE.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy