Reklama

Kraj

IMGW: ostrzeżenia pierwszego i drugiego stopnia przed deszczami i burzami dla większości kraju

PAP
Dodano: 30.07.2022
65390_30li12
Share
Udostępnij
Ostrzeżenia pierwszego i drugiego stopnia przed deszczami i burzami dla większości kraju wydał w sobotę Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. W wielu miejscach może spaść łącznie nawet do 70 mm wody na metr kwadratowy. Wolne od ostrzeżeń jest jedynie woj. zachodniopomorskie, lubuskie i część pomorskiego.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia dla województwa warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, lubelskiego, mazowieckiego oraz części woj. pomorskiego, kujawsko-pomorskiego oraz Wielkopolski. Tam prognozowane są opady deszczu o natężeniu umiarkowanym, okresami silnym. Ich wysokość może osiągnąć od 30 mm do 50 mm.

Drugi stopień ostrzeżeń przed ulewnymi deszczami wydano dla większej części woj. wielkopolskiego, i w całości dla woj. śląskiego, dolnośląskiego, opolskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego oraz podkarpackiego. Prognozowana wysokość opadów od 40 mm do 70 mm. Spodziewane są również burze. Ich szczególne natężenie może wystąpić na południu.

W większości województw objętych drugim stopniem ostrzeżeń pada już od kilku godzin. Na przykład w powiecie nowosądeckim burzom towarzyszyły intensywne opady deszczu. W ciągu 10 min. spadło 10 mm wody.

Ostrzeżenia zostały wydane do niedzieli wieczorem. 

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy