Reklama

Kraj

Rzecznik rządu: czternasta emerytura będzie wypłacana; rząd nie ma żadnych planów zmian w tym zakresie

Magdalena Gronek, Adrian Kowarzyk / PAP
Dodano: 28.07.2022
65355_28li8
Share
Udostępnij
Mimo tego, co proponuje poseł PO Tomasz Lenz, czternasta emerytura, będzie wypłacana. Pierwsza tura już pod koniec sierpnia – powiedział w czwartek rzecznik rządu Piotr Müller. Zapewnił, że rząd nie planuje zmian w tym zakresie.

Tomasz Lenz w TVP Info wypowiadając się na temat inflacji powiedział: "Zastanówmy się, czy okresowo nie ograniczyć wypływ pieniądza na rynek". "Czyli może jednak zawiesić czternastkę, piętnastkę" – dodał. "Jeżeli obiecujemy czternastkę, piętnastkę, ludzie te pieniądze otrzymują, biegną do sklepu te pieniądze wydają i znowu nakręcają inflację" – mówił poseł.

Do tej wypowiedzi odniósł się w czasie czwartkowego briefingu prasowego Piotr Müller.

"Emeryci są tą grupą, która najmocniej odczuwa kwestie związane z wyższymi cenami, ponieważ ich koszyk produktowy złożony jest w głównej mierze z produktów, które mają stosunkowo wysoką inflację" – powiedział rzecznik rządu zapewniając, że „czternasta emerytura, która mimo tego, co proponuje poseł PO Tomasz Lenz, będzie wypłacana. "Rząd nie ma żadnych planów zmian w tym zakresie" – podkreślił Müller.

Zapowiedział, że "pierwsza tura świadczeń emerytalnych w zakresie czternastej emerytury będzie wypłacana pod koniec sierpnia". "Później przez wrzesień – w zależności, od tego, kto, w jakim momencie otrzymuje świadczenia emerytalne, w tym czasie otrzyma czternastą emeryturę" – wyjaśnił rzecznik rządu. Przypomniał, że to świadczenie na rękę wynosi 1 tys. 217 zł.

Zaznaczył, że "te świadczenia, które rząd Prawa i Sprawiedliwości przyjął w swoich ostatnich latach funkcjonowania są podtrzymane, a tam gdzie trzeba rozwinięte, tak jak chociażby – Rodzinny Kapitał Opiekuńczy, czyli dodatkowe świadczenie dla osób, które posiadają małe dzieci, czy Wyprawka Szkolna". 
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy