Reklama

Kraj

Szef MSWiA do policjantów: jestem pełen podziwu i wielkiego uznania dla waszej odwagi

Marcin Chomiuk, Bartłomiej Figaj / PAP
Dodano: 28.07.2022
65352_28li5
Share
Udostępnij
Jestem pełen podziwu i wielkiego uznania dla waszej odwagi, dla waszej ofiarności, zimnej krwi, profesjonalizmu i tych niezwykłych skutków w postaci wielu istnień ludzkich, które uratowaliście – mówił w czwartek na uroczystości wręczenia medali im. podkom. Andrzeja Struja szef MSWiA Mariusz Kamiński.

W czwartek w gmachu MSWiA minister Mariusz Kamiński wręczył medale im. podkomisarza Policji Andrzeja Struja. Odznaczenia otrzymują policjanci z całego kraju, którzy bez wahania, z narażeniem własnego zdrowia i życia ratowali innych.

"Jesteście wszyscy wybitnymi funkcjonariuszami Polskiej Policji. Bardzo się cieszę, że każdemu z was będę mógł uścisnąć dłoń i podziękować osobiście za czyny jakich dokonaliście, każdemu z was wręczyć medal im. Andrzeja Struja. Medal ma niezwykłego patrona i jest dedykowany niezwykłym policjantom" – powiedział Kamiński.

Szef MSWiA przypominał, że Andrzej Struj był warszawskim policjantem, który będąc na urlopie podjął interwencję w obronnie obywateli i zapłacił za nią życiem. "Ten medal jest ku czci Andrzeja Struja, ten medal czci jego pamięć, jego heroizm i jest formą uhonorowania właśnie was, takich policjantów jak Andrzej Struj. Mamy ich bardzo wielu" – mówił minister.

"Jestem pełen podziwu i wielkiego uznania dla waszej odwagi, dla waszej ofiarności, dla waszej zimnej krwi, profesjonalizmu i tych niezwykłych skutków w postaci wielu istnień ludzkich, które uratowaliście" – zaznaczył.

Minister Mariusz Kamiński przytoczył historię jednego z policjantów operacyjnych, który będąc na spacerze z żoną i pięciomiesięcznym dzieckiem najpierw rozpoznał na ulicy poszukiwanego przez policję przestępcę, ujął go, a chwilę później, na tym samym spacerze dostrzegł wybiegających ze sklepu dwóch złodziei i ich również zatrzymał.

Podkom. Andrzej Struj zginął 10 lutego 2010 r. od ciosów nożem po tym, jak podczas urlopu interweniował wobec chuliganów. W ubiegłym roku, w 11. rocznicę śmierci policjanta, minister SWiA podpisał zarządzenie ustanawiające odznakę jego imienia.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy