Reklama

Kraj

Minister Moskwa: w propozycji KE ws. gazu nie ma celów redukcyjnych dla Polski

PAP
Dodano: 26.07.2022
65314_26li6
Share
Udostępnij
W propozycji Komisji Europejskiej dotyczącej gazu nie ma celów redukcji zużycia surowca dla Polski – poinformowała we wtorek w Brukseli minister klimatu i środowiska Anna Moskwa przed posiedzeniem ministerialnym. „To był dla nas cel negocjacyjny” – wskazała.

We wtorek w Brukseli odbędzie się nadzwyczajne spotkanie ministrów energii państw Unii Europejskiej. Tematem jest m.in. propozycja Komisji Europejskiej zakładająca obowiązkową redukcję zużycia gazu w przypadku sytuacji kryzysowej w UE związanej z dostawami błękitnego paliwa.

Jak powiedziała Moskwa, w tej propozycji „Polska nie ma żadnych celów redukcyjnych”, jeśli chodzi o obowiązkowe zużycie gazu. „To był dla nas cel negocjacyjny” – zaznaczyła.

„Propozycja jest neutralna dla Polski” – powiedziała. Jak dodała, chce, by żadne państwo UE nie było zmuszane do ograniczania zużycia gazu. „Nie możemy rozmawiać o bezpieczeństwie energetycznym na zasadzie wymuszonych rozwiązań” – wskazała.

Dodała, że największym wyzwaniem dla Polski jest system handlu uprawnieniami do emisji. „Tu też oczekujemy solidarności” – podkreśliła. 

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy