Reklama

Kraj

Prezydent: Polska i Litwa wspierają Ukrainę, przeciwstawiają się tyranii oraz imperializmowi Kremla

Aleksandra Rebelińska / PAP
Dodano: 25.07.2022
65295_25li5
Share
Udostępnij
Polska i Litwa od początku wspierają Ukrainę i przeciwstawiają się tyranii oraz imperializmowi Kremla; z prezydentem Gitanasem Nausedą omawiamy i konsultujemy wszystkie nasze najważniejsze wspólne działania – podkreślił w poniedziałek prezydent Andrzej Duda.

Na Helu trwają konsultacje prezydentów Polski i Litwy. Jak podała na Twitterze Kancelaria Prezydenta, przywódcy w poniedziałek i wtorek omawiają sytuację na Ukrainie i Białorusi, politykę energetyczną i stosunki w dziedzinie bezpieczeństwa oraz obecny stan sankcji unijnych przeciwko Rosji.

"Dziękuję mojemu Przyjacielowi Gitanasowi Nausedzie za wizytę i bardzo cenne konsultacje. Polska i Litwa od początku wspierają Ukrainę i przeciwstawiają się tyranii oraz imperializmowi Kremla. Omawiamy i konsultujemy wszystkie nasze najważniejsze wspólne działania" – napisał w poniedziałek Andrzej Duda na Twitterze.

Spotkanie Dudy i Nausedy zostało zaplanowane podczas niedawnej wizyty obu przywódców w rejonie tzw. przesmyku suwalskiego. Rozmowy prezydentów zaplanowano w formule w cztery oczy.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy