Reklama

Kraj

Kowalczyk: w Polsce nie zabraknie cukru

Magdalena Jarco / PAP
Dodano: 21.07.2022
65219_21li8
Share
Udostępnij
W Polsce nie zabraknie cukru, bądźmy pewni, że zawsze go kupimy – zapewnił w czwartek minister rolnictwa i rozwoju wsi Henryk Kowalczyk. Wszystkich handlowców, którzy nie mogą zaopatrzyć się w cukier, zaprosił do Krajowej Grupy Spożywczej, która ma jego duże zapasy.

W ostatnich dniach media informują o braku cukru w sklepach; niektóre sieci, np. Biedronka, wprowadzają limit zakupu cukru przez klientów.

"W Polsce nie zabraknie cukru, jesteśmy trzecim producentem cukru w UE, więc naprawdę mamy go bardzo dużo" – zaznaczył w czwartkowym wpisie na Twitterze szef resortu rolnictwa. Dodał, że "przejściowe trudności w logistyce zagranicznych koncernów handlowych spowodowały tego typu problemy".

Jak zapewnił Kowalczyk, Krajowa Grupa Spożywcza posiada duże zapasy cukru – "realizuje w pełni kontrakty, ale też i ma duże nadwyżki". "Zapraszamy wszystkich tych, którzy nie mogą zaopatrzyć się w cukier gdzie indziej, wszystkich handlowców, do Krajowej Grupy Spożywczej" – wskazał.

"Popatrzmy spokojnie na zachowania rynkowe i bądźmy pewni, że zawsze cukier kupimy" – stwierdził minister.

W czwartek Krajowa Grupa Spożywcza zapewniła podczas konferencji prasowej, że w pełni realizuje kontrakty na dostawy cukru do sieci handlowych. Spółka jest największym dostawcą cukru w Polsce, kontroluje 40 proc. tego rynku. Zgodnie z informacjami podanymi na konferencji Krajowa Grupa Spożywcza produkuje 900 tys. ton cukru rocznie.

Krajowa Grupa Spożywcza informuje na swoich stronach internetowych, że jest największym w Polsce i jednym z największych co do wielkości producentem cukru w Europie. Podstawowy przedmiot działalności Krajowej Grupy Spożywczej stanowi produkcja i sprzedaż cukru, handel wyrobami powstałymi w trakcie jego wytwarzania oraz przetwórstwo owocowo-warzywne. 

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy