Reklama

Kraj

Błaszczak: będę kontynuował wysiłki Jarosława Kaczyńskiego na rzecz bezpieczeństwa

PAP
Dodano: 06.07.2022
64898_42899743_42899742
Share
Udostępnij
Kontynuację wysiłków podjętych przez Jarosława Kaczyńskiego jako przewodniczącego Komitetu Rady Ministrów ds. Bezpieczeństwa Narodowego i spraw Obronnych zapowiedział w środę obecny szef Komitetu, wicepremier, minister obrony Mariusz Błaszczak.
Błaszczak podkreślił też koordynację działań będących w kompetencjach MON, MSZ, MSWiA i Ministerstwa Sprawiedliwości, których szefowie są członkami Komitetu.
 
"Będę kontynuował to wszystko, co zostało rozpoczęte, kiedy przewodniczącym Komitetu był premier Jarosław Kaczyński" – powiedział Błaszczak w środę po pierwszym posiedzeniu komitetu, któremu przewodniczył.
 
"Cele się nie zmieniają, będę kontynuował wysiłki, żeby stworzyć system bezpieczeństwa naszej ojczyzny, nie tylko z punktu widzenia ministra obrony narodowej, ale także ministra spraw wewnętrznych i administracji, ministra spraw zagranicznych i ministra sprawiedliwości" – dodał szef MON.
 
"Będziemy intensywnie wzmacniać zdolności obronne RP, mając świadomość zagrożeń ze względu na wojnę która toczy się za naszą wschodnią granicą, i na zagrożenia związane z dezinformacją, z aktywnością godzącą w podstawy bezpieczeństwa RP" – zadeklarował wicepremier.
 
Zwrócił uwagę na doświadczenie, które zdobył będąc wcześniej szefem MSWiA.
 
Zaznaczył, że przedmiotem uwagi Komitetu jest także cyberbezpieczeństwo. "Sprawa zasadnicza to opiniowanie aktów prawnych" – powiedział Błaszczak.
 
Przypomniał, że Komitet opiniował projekt ustawy o obronie ojczyzny i przygotowany przez resort spraw wewnętrznych projekt ustawy o zarządzaniu kryzysowym. Wicepremier zapowiedział, że kolejne akty prawne będą uzgadniane w ramach Komitetu.
 
Błaszczak zwrócił uwagę, że Komitet ma "bezpośrednią łączność" z prezydentem, który jest zwierzchnikiem sił zbrojnych, a w pracach Komitetu uczestniczy szef prezydenckiego Biura Bezpieczeństwa Narodowego.
 
Prezydent Andrzej Duda mianował Błaszczaka na stanowisko wicepremiera i przewodniczącego Komitetu Rady Ministrów ds. Bezpieczeństwa Narodowego 22 czerwca.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy