Reklama

Kraj

Ząbki: w zderzeniu autobusu z ciężarówką zginął pasażer; kierowca w szpitalu

Bartłomiej Figaj, Marta Stańczyk / PAP
Dodano: 27.06.2022
64692_27cz4
Share
Udostępnij
Ofiarą zderzenia autobusu z ciężarówką na skrzyżowaniu ulicy Szwoleżerów z aleją Piłsudskiego w Ząbkach jest pasażer autobusu. Wśród rannych, którzy zostali przewiezieni do szpitala jest kierowca autobusu – dowiedziała się PAP.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek przed godziną 15. Miejski autobus linii Z-2 jadący aleją Piłsudskiego na skrzyżowaniu z ul. Szwoleżerów w Ząbkach wjechał w tył ciężarówki. "Jest jedna ofiara śmiertelna, a osiem jest ciężko rannych" – przekazał rzecznik komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej bryg. Karol Kierzkowski.

Jak dowiedziała się PAP ofiarą śmiertelną jest jeden z pasażerów, natomiast wśród rannych zabranych do szpitala jest kierowca autobusu.

Rzeczniczka Lotniczego Pogotowia Ratunkowego Justyna Sochacka przekazała PAP, że do zdarzenia zostały zadysponowane dwa śmigłowce – jeden z Warszawy, drugi z Sokołowa Podlaskiego. "Śmigłowiec z Warszawy zabrał na pokład mężczyznę z poważnymi obrażeniami nóg. Został przetransportowany do jednego z warszawskich szpitali" – powiedziała Sochacka.

"Natomiast śmigłowiec z Sokołowa Podlaskiego miał zabrać kobietę z wielonarządowymi urazami. W końcu kobieta została jednak zabrana do szpitala karetką pogotowia" – dodał rzeczniczka LPR.

Po zderzeniu autobusu z ciężarówką na skrzyżowaniu ulicy Szwoleżerów z aleją Piłsudskiego w Ząbkach, kierowcy utknęli w gigantycznych korkach. Droga zablokowana jest w obydwu kierunkach. Zakorkowana jest Trasa Siekierkowska od węzła Marsa do miejsca wypadku oraz w drugim kierunku do skrzyżowania z ulicą Skorupki.

Stoi też ulica Chełmżyńska od ulicy Strażackiej w kierunku Ząbek oraz sama ulica Strażacka.

"Na miejscu pracuje 60 strażaków w tym sekcja ratownictwa medycznego PSP" – dodał Kierzkowski.

W akcji ratowniczej biorą udział dwa śmigłowce LPR, które wylądowały na drodze i jeden zadysponowany przez wojsko, który lądował na pobliskim boisku.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy