Reklama

Kraj

MŚ 2022 – Rybus nie pojedzie do Kataru

PAP
Dodano: 20.06.2022
64398_42760808_42760799
Share
Udostępnij
Maciej Rybus, który w ostatnich dniach podpisał kontrakt ze Spartakiem Moskwa, nie wystąpi w mistrzostwach świata, organizowanych pod koniec roku w Katarze – poinformował Polski Związek Piłki Nożnej.
"Czesław Michniewicz po zakończonym w ubiegłym tygodniu zgrupowaniu reprezentacji Polski rozmawiał z przebywającym aktualnie w Polsce Maciejem Rybusem. Selekcjoner poinformował zawodnika, że w związku z jego aktualną sytuacją klubową nie powoła go na wrześniowe zgrupowanie reprezentacji oraz nie będzie brał pod uwagę przy ustalaniu składu kadry, która pojedzie na mistrzostwa świata w Katarze" – napisano w komunikacie PZPN.
 
W czerwcu Rybusowi skończyła się umowa z innym moskiewskim zespołem – Lokomotiwem, w którym doświadczony piłkarz występował od 2017 roku. Wcześniej grał w Legii Warszawa, Tereku Grozny i Olympique Lyon. W reprezentacji Polski wystąpił dotychczas w 66 meczach, strzelił dwie bramki.
 
Z uwagi na agresję zbrojną Rosji na Ukrainę trener Michniewicz już wcześniej nie powoływał Rybusa do reprezentacji, aby – jak tłumaczył – oszczędzić piłkarzowi zamieszania wokół niego.
 
Przejście Rybusa do Spartaka, ogłoszone 11 czerwca, wywołano wiele negatywnych komentarzy w Polsce. Postawę reprezentanta kraju skrytykował m.in. wiceszef Ministerstwa Spraw Zagranicznych Marcin Przydacz.
 
"Nie ma już nic bardziej żenującego, niż zasłanianie się +dobrem rodziny+, gdy chodzi po prostu o duże pieniądze. A to krwawe pieniądze. Mam nadzieję, że nie będzie już dla niego miejsca w reprezentacji. Gra z +orzełkiem+ na piersi to honor i tylko dla takich, którzy to rozumieją" – napisał wiceszef MSZ na Twitterze. 
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy