Reklama

Kraj

IMGW ostrzega przed upałami do 34 st. C. wzdłuż zachodniej granicy i w stronę centrum kraju

Aleksander Główczewski/PAP
Dodano: 18.06.2022
64360_42746841_42746839
Share
Udostępnij
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia przed upałami do 34 st. Celsjusza wzdłuż zachodniej granicy kraju i dalej w głąb kraju. W województwach: dolnośląskim, lubuskim i zachodniopomorskim ostrzeżenie ma drugi stopień w trzystopniowej skali.
W części woj. opolskiego, w Wielkopolsce, woj. kujawsko-pomorskim i kilku powiatach pomorskiego – niższy – pierwszy stopień ostrzeżenia.
 
Temperatura maksymalna może sięgnąć 30-33 st., a lokalnie 34 st. C. Ostrzeżenia obowiązują od godz. 12 w sobotę, do godz. 20 w niedzielę. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska określono na 80 proc.
 
Drugim stopniem ostrzeżenia przed upałami IMGW objął całe woj. lubuskie, a w dolnośląskim powiaty: bolesławiecki, dzierżoniowski, głogowski, górowski, jaworski, legnicki, lubański, lubiński, lwówecki, polkowicki, średzki, świdnicki, trzebnicki, wołowski, wrocławski, zgorzelecki i złotoryjski oraz Legnicę i Wrocław.
 
Alert pierwszego stopnia na Dolnym Śląsku dotyczy powiatów: milickiego, oleśnickiego, oławskiego, strzelińskiego i ząbkowickiego. Dla powiatów podgórskich nie wydano ostrzeżeń.
 
W Wielkopolsce ostrzeżenie drugiego stopnia wydano dla 16 powiatów: czarnkowsko-trzcianeckiego, gostyńskiego, grodziskiego, kościańskiego, leszczyńskiego, międzychodzkiego, nowotomyskiego, obornickiego, poznańskiego, rawickiego, szamotulskiego, średzkiego, śremskiego, wolsztyńskiego, a także dla Leszna i Poznania.
 
Alert pierwszego stopnia dotyczy powiatów: chodzieskiego, gnieźnieńskiego, jarocińskiego, kępińskiego, krotoszyńskiego, ostrowskiego, ostrzeszowskiego, pilskiego, pleszewskiego, słupeckiego, wągrowieckiego, wrzesińskiego, złotowskiego oraz Kalisza.
 
W Zachodniopomorskiem ostrzeżenie drugiego stopnia wydano dla powiatów: gryfińskiego, pyrzyckiego, myśliborskiego i choszczeńskiego, a pierwszego dla stargardzkiego, drawskiego, wałeckiego, szczecineckiego i Szczecina. Na pozostałym terenie nie ma ostrzeżeń.
 
Pierwszy stopień obowiązuje też w trzech powiatach zachodniej Opolszczyzny – powiatów: nyskiego, brzeskiego i namysłowskiego, dwóch na Pomorzu – w powiecie człuchowskim i chojnickim oraz w woj. kujawsko-pomorskim – w powiatach: tucholskim, sępoleńskim, nakielskim, bydgoskim, żnińskim i mogileńskim oraz Bydgoszczy.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy