Reklama

Kraj

Prezydent zachęca do włączenia się w akcję oddawania krwi

Aleksandra Rebelińska/PAP
Dodano: 14.06.2022
64214_42707252_42707245
Share
Udostępnij
Oddawanie krwi to działanie na wagę złota; zachęcam wszystkich do tego, by krew oddawać regularnie, możemy tak uratować komuś życie – podkreślił we wtorek, w Światowym Dniu Krwiodawcy prezydent Andrzej Duda, który włączył się w akcję oddawania krwi.
„To bardzo ważne działanie, to bardzo ważna akcja, to bardzo ważny dzień” – podkreślił prezydent.
 
Jak wskazał, choć nauka czyni postępy, wciąż nie udało się wyprodukować sztucznej krwi i jedynym sposobem jej pozyskania jest donacja innej osoby. „Działanie krwiodawców, wszystkich tych, którzy gotowi są podzielić się swoją krwią z innymi ludźmi jest działaniem na wagę złota, na wagę życia” – podkreślił Duda, przekazując wyrazy szacunku wszystkim krwiodawcom.
 
Prezydent zachęcał do regularnego oddawania krwi, bo – jak mówił – jest to ważne działanie społeczne, które ratuje życie. „To jest niezwykle ważne działanie także po to, żeby dawać coś z siebie drugiemu człowiekowi, co jest bardzo istotne. I nigdy nie wiemy, komu, kiedy i w jakim momencie ta krew będzie potrzebna” – zaznaczył Duda.
 
Wskazał przy tym, że latem rośnie zapotrzebowanie szpitali na krew. „Dlatego zachęcam wszystkich do tego, żeby krew oddawać. Zachęcam pracodawców, żeby tę akcję (oddawania krwi) organizować w swoich firmach” – mówił Duda.
 
Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska podziękował wszystkim krwiodawcom za bezcenny dar, jaki przekazują innym ludziom. „Krew zawsze była i jest symbolem życia. To najcenniejszy dar, jaki możemy przekazać drugiemu człowiekowi. Krwi nie można kupić, nie można wyprodukować, ale wspaniały człowiek, jakim jest honorowy dawca krwi może ją ofiarować” – powiedział.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy