Reklama

Kraj

Błaszczak: PGZ i Hyundai Rotem podpisały memorandum o wspólnym rozwoju czołgów i transporterów opancerzonych

Mikołaj Małecki / PAP
Dodano: 13.06.2022
64203_13cz51
Share
Udostępnij
Polska Grupa Zbrojeniowa i koreańska firma Hyundai Rotem podpisały memorandum o wspólnym rozwoju czołgów i transporterów opancerzonych, to ważny krok dla rozwoju wojska i przemysłu – poinformował w mediach społecznościowych szef MON Mariusz Błaszczak.

"Wojsko Polskie musi być wyposażone w nowoczesny sprzęt, o czym podczas wizyty w Korei Południowej rozmawiałem m. in. z przedstawicielami Hyundai Rotem. Dziś PGZ i Hyundai Rotem podpisały memorandum o wspólnym rozwoju czołgów i transporterów opancerzonych. To ważny krok dla rozwoju wojska i przemysłu" – czytamy we wpisie szefa MON na Twitterze.

Błaszczak na początku czerwca złożył wizytę w Korei Południowej, gdzie spotykał się m.in. ze swoim koreańskim odpowiednikiem Lee Jong-supem oraz z przedstawicielami koreańskiego przemysłu zbrojeniowego, w tym odpowiedzialnym za ten obszar ministrem Gangiem Eun-ho.

W wystąpieniu dla mediów przed powrotem do kraju podkreślał, że koreański sprzęt powinien szybko wejść na wyposażenie WP. Szef MON informował, że negocjacje dotyczył m.in zakupu, a także produkcji w Polsce i wspólnego rozwoju koreańskich czołgów K2, oraz zwiększenia możliwości budowy armatohaubic Krab, których podwozia powstają we współpracy ze stroną koreańską.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy