Reklama

Kraj

MRiPS: Czerwińska wiceministrem rodziny oraz pełnomocnikiem rządu ds. ekonomii społecznej

Agata Zbieg / PAP
Dodano: 02.06.2022
63950_2cz2
Share
Udostępnij
Anita Czerwińska została powołana na stanowisko wiceministra w resorcie rodziny i polityki społecznej oraz pełnomocnika rządu ds. ekonomii społecznej – podał w czwartek resort.

"Premier @MorawieckiM powołał Anitę Czerwińską na Sekretarza Stanu w @MRiPS_GOV_PL oraz Pełnomocnika rządu ds. ekonomii społecznej. Akt powołania wręczyła minister rodziny i polityki społecznej @MarlenaMalag" – przekazano na Twitterze MRiPS.

Wiceminister Czerwińska – jak podał resort – będzie odpowiadała m.in. za projektowanie rozwiązań służących reintegracji społecznej i zawodowej osób zagrożonych wykluczeniem społecznym oraz realizacji usług społecznych.

Anita Czerwińska z zawodu jest prawniczką. W wyborach samorządowych w 2014 roku została radną powiatu warszawskiego zachodniego. W 2015 wystartowała do Sejmu w okręgu podwarszawskim. Uzyskała mandat posłanki VIII kadencji.

W czerwcu 2019 została powołana na stanowisko rzecznika partii i klubu parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości, zastępując Beatę Mazurek. W wyborach – w tym samym roku – z powodzeniem ubiegała się o poselską reelekcję.

Jest przewodnicząca sejmowej Komisji do Spraw Unii Europejskiej i zastępcą przewodniczącego Podkomisji stałej do spraw Konferencji o przyszłości Europy. Jest też członkiem Komisji Polityki Społecznej i Rodziny oraz Komisji Łączności z Polakami za Granicą.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy