Reklama

Kraj

Rau: wysoko cenimy sobie możliwość korzystania z bogatych emirackich tradycji handlowych

PAP
Dodano: 26.05.2022
63618_42563950_42563920
Share
Udostępnij
Wysoko cenimy sobie możliwość korzystania z bogatych emirackich tradycji handlowych, a także z rozbudowanej bardzo nowoczesnej infrastruktury; cieszy nas też szybki wzrost obrotów handlowych między naszymi krajami – powiedział w czwartek szef MSZ Zbigniew Rau.
W czwartek wizytę w Warszawie składa minister spraw zagranicznych i współpracy międzynarodowej Zjednoczonych Emiratów Arabskich szejk Abdullah Bin Zayed Al–Nahyan, który spotkał się z szefem polskiego MSZ Zbigniewem Rauem.
 
Rau podkreślił na wspólnej konferencji prasowej z ministrem spraw zagranicznych ZEA, iż cieszy się, że przyjazne kontakty między przedstawicielami władz obu krajów są utrzymywane i rozwijane także pomimo pandemicznych ograniczeń.
 
Minister przypomniał, że "między wrześniem ubiegłego roku, a marcem bieżącego roku państwo Zjednoczonych Emiratów Arabskich, jako pierwszy kraj arabski gościło światową wystawę EXPO". "Nasz udział w EXPO zdynamizował nasze dwustronne relacje w wielu dziedzinach, nie tylko gospodarczych" – powiedział Rau.
 
Jak mówił, "chcemy, aby liczne wizyty tak polityczne, jak i eksperckie, które już udało nam się zrealizować oraz kolejne, także te planowane na rok bieżący przyniosły dalsze pogłębienie naszej współpracy". "Ze szczególnym optymizmem postrzegamy perspektywy rozwoju naszych relacji ekonomicznych, któremu to powinien sprzyjać brak barier finansowych i administracyjnych, które ograniczają dostęp do rynku" – powiedział szef MSZ.
 
Podkreślił, że "wysoko cenimy sobie także możliwość korzystania z bogatych emirackich tradycji handlowych". "A także z rozbudowanej bardzo nowoczesnej infrastruktury" – dodał.
 
"Cieszy nas szybki wzrost obrotów handlowych między naszymi krajami, szczególnie po okresie trudności wywołanych przez pandemię" – zaznaczył Rau.
 
Podkreślił, że z dużą satysfakcją przyjął informację, iż władze emirackie włączyły Polskę do grona dziesięciu najważniejszych globalnie kierunków emirackiej międzynarodowej współpracy gospodarczej w ramach strategii rozwoju emiratów na kolejne 50 lat.
 
Minister spraw zagranicznych ZEA powiedział, że Zjednoczone Emiraty Arabskie cenią sobie wyjątkowe relacje i bliskie więzi między naszymi dwoma krajami, które – jak mówił – "obejmują współpracę w różnych dziedzinach gospodarki, polityki i kultury".
 
Zwrócił uwagę, że "udział Polski w EXPO 2020 w Dubaju było przykładem ścisłej współpracy obu krajów". 
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy