Reklama

Kraj

Prezydent powołał Magdalenę Rzeczkowską na ministra finansów

Sylwia Dąbkowska-Pożyczka/PAP
Dodano: 26.04.2022
62815_42299922_42299904
Share
Udostępnij
Prezydent Andrzej Duda powołał we wtorek Magdalenę Rzeczkowską – dotychczasową szefową Krajowej Administracji Skarbowej – na ministra finansów. Wcześniej tego dnia premier Mateusz Morawiecki poinformował o złożeniu wniosku do prezydenta w tej sprawie.
Poprzedni minister finansów, Tadeusz Kościński, złożył w lutym dymisję. Od tego czasu funkcję ministra finansów sprawował szef rządu.
 
Nowa minister finansów, Magdalena Rzeczkowska jest absolwentką Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego (1998) oraz studiów podyplomowych w zakresie integracji europejskiej na Uniwersytecie Warszawskim – Centrum Europejskie (2001). W latach 1998-2002 pracowała w Głównym Urzędzie Ceł, a od 2002 r. pracuje w Ministerstwie Finansów, ostatnio na stanowisku dyrektora Departamentu Ceł.
 
Rzeczkowska brała udział w działaniach związanych z akcesją Polski do Unii Europejskiej, współtworzyła ustawę Prawo celne i przepisy wykonawcze. W 2016 r. koordynowała całość procesu wdrożenia nowych przepisów Unijnego Kodeksu Celnego; przez ponad 20 lat pracy zawodowej inicjowała lub koordynowała wprowadzenie szeregu rozwiązań prawnych i organizacyjnych wspierających działalność przedsiębiorców zaangażowanych w import i eksport towarów do krajów trzecich; była także odpowiedzialna za przebieg procesu elektronizacji obsługi procesów celnych; w ostatnim czasie przeprowadziła reformę w zakresie dokonywania odpraw celnych – wdrożenie Centrów Dokonywania Odpraw Celnych.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy