Reklama

Kraj

Niedzielski: w Polsce unijny certyfikat covidowy osób, które przyjęły trzecią dawkę szczepionki, ważny bezterminowo

Katarzyna Lechowicz-Dyl/PAP
Dodano: 26.04.2022
62814_42298586_42298580
Share
Udostępnij
W Polsce unijny certyfikat covidowy dla osób, które przyjęły trzecią, przypominającą dawkę szczepionki przeciw koronawirusowi, jest ważny bezterminowo – podał we wtorek minister zdrowia Adam Niedzielski.
Rzecznik resortu Wojciech Andrusiewicz w rozmowie z PAP przypomniał, że dotąd ważność certyfikatu w tej sytuacji wynosiła 270 dni.
 
"Ponieważ nie ma rekomendacji w sprawie czwartej dawki, poza osobami powyżej 80 lat oraz tych, z obniżoną odpornością, zapadła decyzja o bezterminowej ważności certyfikatu w Polsce" – wyjaśnił. Podał, że decyzja ma moc obowiązującą od wtorku.
 
Dawka przypominająca podawana jest po przyjęciu pełnego cyklu (zwykle dwóch dawek), jej celem jest wzmocnienie i utrwalenie ochrony przeciw COVID-19.
 
"W Polsce unijny certyfikat covidowy dla osób, które przyjęły trzecią, przypominającą dawkę szczepionki przeciw koronawirusowi, jest już bezterminowy. Jednocześnie przypominam, że UCC dla dzieci do 18. roku życia jest bezterminowy w całej UE" – napisał we wtorek na Twitterze szef MZ.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy