Reklama

Kraj

Premier: jesteśmy na dobrej drodze, by przezwyciężyć problemy pandemiczne i popandemiczne

Łukasz Pawłowski / PAP
Dodano: 25.04.2022
62755_25k9
Share
Udostępnij
Przyszłość przed Polską, Europą centralną i UE wcale nie musi rysować się w czarnych barwach – mówił w poniedziałek premier Mateusz Morawiecki na otwarciu 14. Europejskiego Kongresu Gospodarczego. Dodał, że jesteśmy na dobrej drodze, by przezwyciężyć problemy pandemiczne, popandemiczne.

"Uważam, że przyszłość przed Polską, przed Europą centralną i przed Unią Europejską wcale nie musi rysować się w czarnych barwach, że jesteśmy na dobrej drodze, aby przezwyciężyć wszystkie problemy pandemiczne, popandemiczne" – powiedział w poniedziałek premier podczas otwarcia 14. Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

Podkreślił, że obecnie żyjemy w bardzo szczególnych okolicznościach, w szczególnym czasie, gdyż Polska i Europa są w oku gospodarczego cyklonu.

"Pandemia była swego rodzaju czarnym łabędziem, czyli zjawiskiem bardzo nieprawdopodobnym, ale wpływającym ogromnie na losy świata, losy gospodarcze, losy polityczne. Po 24 lutego mamy wrażenie, że cały klucz czarnych łabędzi nadleciał nad europejskie niebo i mierzymy się z wyzwaniami, o których dawno chcielibyśmy zapomnieć – stwierdził szef rządu.

Morawiecki podkreślił, że obecnie potrzebujemy utrzymania suwerenności przez Ukrainę i opuszczenia Ukrainy przez wszystkich żołnierzy rosyjskich. "To wielkie zadanie przed Europą, przed wolnym światem" – dodał.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy