Reklama

Kraj

Premier: musimy mieć tak silną armię, by odstraszała potencjalnych przeciwników

Aneta Oksiuta, Michał Boroń/PAP
Dodano: 09.04.2022
62246_42160097_42160080
Share
Udostępnij
Musimy mieć tak silną armię, żeby nie musiała bronić nas na polu walki; aby była wystarczająco silna i odstraszała potencjalnych przeciwników – powiedział w sobotę premier Mateusz Morawiecki podczas wizyty w firmie WB Electronics w Ożarowie Mazowieckim.
"Musimy mieć tak silną armię, aby nie musiała bronić nas na polu walki. Aby była wystarczająco silna i odstraszała potencjalnych przeciwników" – powiedział premier.
 
Jak dodał, "widzimy, co dzieje się dzisiaj na Ukrainie – armia zbirów z Rosji, rzeźników, złoczyńców niszczy spokój domu ukraińskiego, niszczy życie na Ukrainie".
 
"Dzisiaj, cała Europa, która zanurzona była w takim marzeniu o wiecznym pokoju, została wyrwana z tej geopolitycznej drzemki. I dlatego wszyscy dzisiaj rozmawiamy o nowych, o innych tematach, innych sprawach – takich, o jakich jeszcze dwa miesiące temu mało kto rozmawiał" – wskazał szef rządu.
 
Jak podkreślił, musimy zbudować tak silną armię, "żeby była wystarczająca, odstraszająca na wroga, który pokazał, że może niszczyć spokój, że nie chce pokoju, że postępuje w sposób ludobójczy".
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy