Reklama

Kraj

Gdynia: zawieszono poszukiwania zaginionego żeglarza; dwie osoby nie żyją

Krzysztof Wójcik/PAP
Dodano: 09.04.2022
62245_42159760_42159756
Share
Udostępnij
Dwie osoby nie żyją, jedna osoba przebywa w szpitalu, a jedną osobę uznaje się za zaginioną po przewróceniu się jachtu około 400 metrów od brzegu w Gdyni. Poszukiwania zaginionego żeglarza zawieszono w sobotę z uwagi na warunki atmosferyczne.
Dyrektor Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa Sebastian Kluska powiedział PAP, że zawieszono poszukiwania zaginionego członka załogi jachtu rejsowego Delphia 24, który w piątek przewrócił się około 400 metrów od brzegu na wysokości centrum Gdyni. "Z uwagi na niski pułap chmur i warunki atmosferyczne poszukiwania zaginionego członka jachtu zostały zawieszone. W tej chwili akcja poszukiwawcza będzie miała charakter pasywny. Wszystkie jednostki pływające na tym obszarze zostały powiadomione o wypadku i czekamy na sygnały" – dodał Kluska.
 
Kluska potwierdził, że dwie osoby z załogi jachtu Delphia 24 nie żyją, jedna przebywa w szpitalu, a jedna jest uważana za zaginioną.
 
W sobotę rano wznowiono poszukiwania zaginionego członka załogi jachtu rejsowego Dephhia 24. W akcji poszukiwawczej brały udział m.in. samolot Bryza, oraz jednostki ratownicze R20 i Kapitan Poinc. Do przewrócenia się jachtu doszło w piątek po południu ok. 400 metrów od brzegu na wysokości centrum Gdyni. Na pokładzie były cztery osoby. Okoliczności samego wypadku nie są znane. Straż pożarna dostała zgłoszenie o godz. 18.
 
W piątek wieczorem podjęto z wody dwie osoby i przetransportowano do szpitala, a późno w nocy znaleziono ciało jednego żeglarza. Poszukiwania zaginionego członka załogi zostały zawieszone w sobotę około godz. 10. 
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy