Reklama

Kraj

J. Kaczyński: Ukraina walczy też o wolność innych narodów Europy – ich elity nie zawsze to dostrzegają

Mieczysław Rudy / PAP
Dodano: 09.04.2022
62228_8k17
Share
Udostępnij
Ukraińcy dziś walczą o wolność swoją, ale też o wolność innych narodów Europy, chociaż nie zawsze elity tych narodów to dostrzegają i wyciągają z tego odpowiednie wnioski – powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński, odbierając tytuł "Człowiek Wolności 2021" tygodnika "Sieci".

Wicepremier podkreślił, że na przykładzie Ukrainy widać, iż walka o wolność jest obowiązkiem, który należy wypełniać nawet wtedy, gdy jest to bardzo trudne i wiąże się to z największymi zagrożeniami. "Ukraińcy dziś walczą o wolność swoją, ale też o wolność innych narodów Europy, chociaż nie zawsze elity tych narodów to dostrzegają i wyciągają z tego odpowiednie wnioski" – powiedział J.Kaczyński.

Prezes PiS podkreślił też konieczność walki o wolność, a przede wszystkim o wolność narodową. Według niego ta walka w dziejach Polski "od trzech wieków jest nieustannie aktualna". Zwrócił także uwagę na znaczenie wolności osobistej oraz politycznej.

"Każda z tych wolności jest cenna, ale bez wolności narodowej, bez własnego państwa te wszystkie inne tracą na znaczeniu i po prostu znikają – podkreślił. Zaznaczył, że także w imieniu tych wartości indywidualnych należy bronić tej najbardziej podstawowej.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy