Reklama

Kraj

Prezydent o RBN: szczyt NATO, wizyta Bidena, sytuacja w kraju

PAP
Dodano: 28.03.2022
61681_28m11
Share
Udostępnij
Ubiegłotygodniowy szczyt NATO i rozmowy z prezydentem USA Joe Bidenem, a także dotychczasowe i planowane działania w związku z napływem uchodźców z Ukrainy to tematy poruszone na poniedziałkowym posiedzeniu RBN – powiedział po spotkaniu prezydent Andrzej Duda.

"Przedstawiłem, w jaki sposób wyglądał szczyt NATO, jakie padały głosy, jakie zgłaszaliśmy tam postulaty, jako Polska" – powiedział prezydent dziennikarzom, który w ubiegły czwartek w Brukseli wziął udział w nadzwyczajnym szczycie Organizacji w związku z rosyjska napaścią na Ukrainę.

Prezydent dodał, że przedstawił także przebieg rozmów z Joe’em Bidenem, który po szczycie NATO złożył dwudniową wizytę w Polsce, a premier Mateusz Morawiecki mówił o rozmowach Rady Europejskiej, informacji parlamentarzystom udzielali także ministrowie.

"Przedstawiliśmy również całą sytuację międzynarodową w otoczeniu Polski, także jeżeli chodzi o obecność uchodźców w naszym kraju; te działania, które są realizowane, te które są planowane" – relacjonował prezydent.

Zaznaczył, że posiedzenie, które było "bardzo merytoryczne", odbyło się w trybie niejawnym, toteż wszystkich uczestników obowiązuje tajemnica informacji uzyskanych na spotkaniu.

"Stale działamy, stale monitorujemy sytuację, żeby w jak największym stopniu zapewnić bezpieczeństwo Polski i Polaków" – zapewnił prezydent.

Było to kolejne spotkanie dotyczące sytuacji wokół Ukrainy. Poprzednie odbyło się 2 marca. Rada Bezpieczeństwa Narodowego to organ doradczy prezydenta. W jej skład wchodzą marszałkowie Sejmu i Senatu, premier, szefowie MON, MSWiA i MSZ, koordynator służb specjalnych, szefowie ugrupowań politycznych reprezentowanych w parlamencie lub przewodniczący ich klubów i kół, szef Kancelarii Prezydenta i szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego, który jest sekretarzem Rady. Prezydent może zapraszać do udziału w pracach Rady również inne osoby, jeśli uzna to za wskazane.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy