Reklama

Kraj

Prezydent Biden o prezydencie Rosji: jest rzeźnikiem

Daria Kania/PAP
Dodano: 26.03.2022
61626_42032884_42032877
Share
Udostępnij
Jest rzeźnikiem – powiedział prezydent USA Joe Biden, pytany o działania prezydenta Rosji Władimira Putina. Biden spotkał się z uchodźcami z Ukrainy na Stadionie Narodowym w Warszawie.
Prezydent USA Joe Biden odwiedził w sobotę Stadion Narodowy, gdzie odwiedził punkt nadawania numerów PESEL uchodźcom z Ukrainy. Prezydentowi USA towarzyszyli: premier Mateusz Morawiecki oraz prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.
 
Po spotkaniu z uchodźcami Biden mówił dziennikarzom, że "ci ludzie chcą po prostu się przytulić i powiedzieć: +dziękujemy+". "Każde z tych dzieci mówiło coś na zasadzie: +pomódl się za tatę, za brata, za dziadka, bo oni tam są i walczą+" – relacjonował Biden.
 
Przyznał, że sam pamięta, jak to jest, kiedy ma się kogoś w strefie wojny. "Co rano się wstaje i człowiek się zastanawia, modli się, żeby ten ktoś się odezwał" – podkreślił Biden.
 
O Ukraińcach, z którymi się spotkał na Stadionie Narodowym, amerykański prezydent mówił, że "to są cudowni ludzie". "Dwie osoby były tam z Mariupola" – zaznaczył prezydent.
 
Na pytanie, co myśli o rosyjskim prezydencie Władimirze Putinie, kiedy obserwuje, co on zrobił z tymi ludźmi, których spotkał na stadionie, Biden odparł: "Jest rzeźnikiem". 
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy