Reklama

Kraj

Tusk: Polska powinna domagać się wyraźnie wzmocnionej obecności NATO na flance wschodniej

Grzegorz Bruszewski, Karol Kostrzewa/PAP
Dodano: 21.03.2022
61321_41975784_41975783
Share
Udostępnij
Polska powinna domagać się wyraźnie wzmocnionej obecności NATO-wskiej na flance wschodniej. To oznacza minimum 30 tysięcy dodatkowych żołnierzy NATO w Polsce – mówił szef Platformy Obywatelskiej Donald Tusk przed spotkaniem liderów partyjnych z premierem Mateuszem Morawieckim.
W poniedziałek rano w KPRM ma się rozpocząć spotkanie premiera Mateusza Morawieckiego z liderami ugrupowań parlamentarnych na temat sytuacji w Ukrainie. "Oczywiście przyjąłem to zaproszenie" – zadeklarował Tusk podczas konferencji przed rozmowami.
 
"Uważam, że to jest niezły znak, jeśli chodzi o gotowość w tych kluczowych dla Polski sprawach, czyli bezpieczeństwo naszych granic, wojna na Ukrainie oczywiście, problem uchodźców i coraz bardziej dramatyczna sytuacja polskich rodzin w związku i z inflacją, drożyzną, wojną i tymi ciężarami, jakie Polacy wzięli na siebie w związku z tą falą" – dodał.
 
Lider PO przyznał, że będzie mówił, że w związku ze szczytem NATO i UE "Polska powinna domagać się wyraźnie wzmocnionej obecności NATO-wskiej na flance wschodniej, a więc de facto na granicy Unii Europejskiej z naszymi wschodnimi sąsiadami". "To oznacza takie minimum 30 tysięcy dodatkowych NATO-wskich żołnierzy tylko w Polsce" – podkreślił.
 
Wskazał, że to powinno być tematem rozmowy z prezydentem USA Joe Bidenem
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy