Reklama

Kraj

Szefernaker: od początku działania systemu rejestracji numer PESEL otrzymało 123 tys. uchodźców z Ukrainy

Marcin Chomiuk, Mateusz Mikowski/PAP
Dodano: 18.03.2022
61253_41957587_41957574
Share
Udostępnij
Od początku działania systemu rejestracji numer PESEL otrzymało 123 tys. uchodźców z Ukrainy – powiedział wiceszef MSWiA Paweł Szefernaker. Dodał, że tylko w piątek do godz. 15 numer PESEL otrzymało 41 tys. osób.
Wiceszef MSWiA Paweł Szefernaker wziął w piątek udział we wspólnej konferencji z udziałem rzecznika rządu Piotra Müllera oraz ministra edukacji i nauki Przemysława Czarnka. Szefernaker poinformował, że od początku działania systemu rejestracji – od środy do godz. 15 w piątek – numer PESEL otrzymało 123 tys. uchodźców z Ukrainy, a tylko w piątek do godz. 15 taki numer otrzymało 41 tys. uchodźców.
 
"Najwięcej osób ma wyrabiane numery PESEL w Warszawie, to jest ponad tysiąc osób dziennie" – powiedział. Dodał, że w innych dużych miejscowościach, jak Wrocław i Kraków wydawanych jest kilkaset numerów PESEL.
 
Wiceszef MSWiA zaznaczył, że kwestie związane z narzędziami, które pozwolą na to, aby lepiej i szybciej realizować działania związane z pomocą uchodźcom omawiane są na spotkaniach, które odbywają się w różnych formatach. "Dzisiaj takie spotkanie odbyło się w ramach wideokonferencji. Zaprosiliśmy wszystkich prezydentów miast w Polsce" – powiedział Szefernaker. Dodał, że to już kolejne takie spotkanie w tym tygodniu.
 
Podkreślił, że spotkanie dotyczyło przede wszystkim kwestii związanych z edukacją, ochroną zdrowia i kwestii związanych z doświadczeniem miast w pierwszych dniach rejestracji uchodźców z Ukrainy w rejestrze PESEL.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy