Reklama

Kraj

Müller: delegacje Polski, Słowenii i Czech po wizycie w Kijowie bezpiecznie wróciły na teren naszego kraju

Karol Kostrzewa / PAP
Dodano: 16.03.2022
61177_16m19
Share
Udostępnij
Delegacje Polski, Słowenii i Czech po wizycie w Kijowie wróciły bezpiecznie na teren naszego kraju – poinformował w środę rzecznik rządu Piotr Müller. Przed wyjazdem z Kijowa premier Mateusz Morawiecki rozmawiał z ambasadorem RP Bartoszem Cichockim.

We wtorek w Kijowie premierzy: Polski – Mateusz Morawiecki, Czech – Petr Fiala i Słowenii – Janez Jansza oraz wicepremier Jarosław Kaczyński spotkali się z prezydent Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim i premierem Denysem Szmyhalem.

W środę po godz. 10 rzecznik rządu poinformował, że delegacje bezpiecznie wróciły do Polski. "Delegacje Polski, Słowenii i Czech po wizycie w Kijowie wróciły bezpiecznie na teren naszego kraju" – napisał Müller na Twitterze.

Premier Morawiecki przekazał na Facebooku, że przed wyjazdem z Kijowa rozmawiał polskim ambasadorem w stolicy Ukrainy – Bartoszem Cichockim i funkcjonariuszami polskiej placówki dyplomatycznej. "Gdy inni dyplomaci wyjechali – oni zostali i stanowią żywy symbol polskiej solidarności oraz wsparcia Europy i wiary, że Kijów i Ukraina przetrwają" – napisał Morawiecki.

Również szef KPRM Michał Dworczyk poinformował o powrocie delegacji z Kijowa. "Witajcie w domu! Dzięki Waszej osobistej odwadze Ukraina otrzymała silne wsparcie a świat patrzy z szacunkiem na Polskę i Europę Środkowo-Wschodnią! Podziękowania również dla pracujących nad bezpieczeństwem MON i MSWiA. Szczególne dla operatorów i funkcjonariuszy działających w ciszy" – napisał na Twitterze Dworczyk. 
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy