Reklama

Kraj

Straż Graniczna: do Polski przybyło ponad 575 tys. uchodźców z Ukrainy

Sonia Otfinowska / PAP
Dodano: 03.03.2022
60602_3m6
Share
Udostępnij
Od początku rosyjskiej inwazji do Polski przybyło ponad 575 tys. uchodźców z Ukrainy – poinformowała Straż Graniczna. W środę funkcjonariusze odprawili 95 tys. osób z tego kraju, a w czwartek do godz. 7 – ponad 27 tys.

"Od 24.02 z Ukrainy do Polski przyjechało 575,1 tys. osób. Wczoraj #funkcjonariuszeSG odprawili 95 tys. podróżnych z Ukrainy, dzisiaj do godz. 07.00 – 27,1 tys." – czytamy we wpisie SG opublikowanym na Twitterze.

Według danych Ministerstwa Spraw Zagranicznych większość osób, które przybyły do Polski, to obywatele Ukrainy. Wśród uciekających przed wojną są też Polacy, a także obywatele Uzbekistanu, Białorusi, Indii, Nigerii, Algierii, Maroka, Afganistanu, Pakistanu, USA czy Rosji.

"Nasz kraj udziela schronienia każdej osobie, której życie jest zagrożone – bez względu na jej narodowość" – podkreśla MSWiA. Resort zaznacza, że wszystkie osoby wpuszczane do Polski są weryfikowane przez Straż Graniczną, i tłumaczy, że wobec tych, w stosunku do których są wątpliwości, np. nie mają dokumentów, funkcjonariusze SG stosują odpowiednie procedury sprawdzające.

Czwartek to ósmy dzień inwazji rosyjskiej na Ukrainę, która rozpoczęła się 24 lutego.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy