Reklama

Kraj

Sasin: spółki Skarbu Państwa przekazały wiele milionów zł pomocy wz. z sytuacją na Ukrainie

Łukasz Pawłowski, Piotr Nowak/PAP
Dodano: 02.03.2022
60574_41784120_41250606
Share
Udostępnij
W związku z sytuacją na Ukrainie spółki Skarbu Państwa w ostatnich dniach przekazały wiele milionów złotych pomocy – poinformował w środę wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin.
Sasin w środę w Ośrodku Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie uczestniczył w przekazaniu darów przez Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo.
 
"Zwróciłem się od razu po wybuchu tego konfliktu do zarządów spółek Skarbu Państwa o to, aby zaangażowały swoje środki, swoje siły, swoje możliwości w to, aby jak najbardziej pomagać. Tak się stało. W ciągu tych kilku dni, które dzielą nas od napaści Rosji na Ukrainę z pomocy spółek Skarbu Państwa popłynęła szerokim strumieniem do uchodźców zarówno tutaj w Polsce, ale również do Ukraińców, którzy pozostali na Ukrainie" – powiedział Sasin.
 
"To jest przede wszystkim pomoc pieniężna, (…) ale oprócz tej pomocy pieniężnej, która w tej chwili już sięga wielu milionów zł, (…) oprócz tych zbiórek, oprócz tych pieniędzy, które są przekazywane wprost z budżetów spółek Skarbu Państwa z ich budżetów, (…) również jest to pomoc w postaci materialnej" – dodał szef resortu aktywów państwowych.
 
Wicepremier poinformował, że dotąd Polska przyjęła około 450 tys. uchodźców z Ukrainy.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy