Reklama

Kraj

MSZ uruchomiło stronę pomagamukrainie.gov.pl

Karolina Kropiwiec / PAP
Dodano: 27.02.2022
60434_27lu26
Share
Udostępnij
W związku z agresją rosyjską na Ukrainie uruchomiona została strona pomagamukrainie.gov.pl, za pośrednictwem której będzie koordynowana pomoc – przekazało w niedzielę Ministerstwo Spraw Zagranicznych. Na stronie dostępny jest formularz zgłoszeniowy dla wszystkich zainteresowanych pomocą.

MSZ w opublikowanym komunikacie poinformowało, że w związku z agresją rosyjską na Ukrainie uruchomiona została strona pomagamukrainie.gov.pl, za pośrednictwem której będzie koordynowana pomoc.

Na stronie dostępny jest formularz zgłoszeniowy dla wszystkich zainteresowanych pomocą Ukrainie. Pod adresem można też znaleźć zbiórki, zrzutki i wiele innych działań, które zapewniają pomoc uchodźcom. Strona jest prowadzona również w języku ukraińskim.

Resort przekazał, że w związku z uruchomieniem strony przestaje być aktywny adres: pomochumanitarnaUA@msz.gov.pl. "Wszystkie zgłoszenia, które wpłynęły dotychczas na adres, zostaną przekazane do właściwych instytucji, których przedstawiciele skontaktują się z nadawcami w zależności od zidentyfikowanych potrzeb" – zaznaczyło ministerstwo.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy