Reklama

Kraj

Müller: Polska udziela Ukrainie niezbędnej pomocy

Olga Łozińska, Mikołaj Małecki / PAP
Dodano: 25.02.2022
60333_25lu16
Share
Udostępnij
"Polska udziela niezbędnej pomocy" – zapewnił w piątek rzecznik rządu Piotr Müller. Zastrzegł, że nie może podać szczegółów, "bo wszelkiego tego rodzaju informacje mogłyby być wykorzystane przez siły, które są wrogie temu, aby na terenie Ukrainy było bezpiecznie".

Rzecznik rządu był pytany na konferencji prasowej o broń przekazywaną Ukrainie przez Polskę. Przypomniał, że "już klika tygodni temu była przyjęta uchwała Rady Ministrów w zakresie różnego rodzaju materiałów o charakterze humanitarnym, również uzbrojenia, które ma służyć obronie granic ukraińskich". "To było jeszcze przed wybuchem bezpośrednich starć na terenie Ukrainy, bo społeczność międzynarodowa, a przynajmniej część z niej spodziewała się tego typu działań i Polska była jednym z pierwszych krajów, która takiej pomocy udzieliła" – dodał.

Zapewnił, że "Polska udziela niezbędnej pomocy". Zastrzegł, że nie może podać szczegółów, "bo wszelkiego tego rodzaju informacje mogłyby być wykorzystane przez siły, które są wrogie temu, aby na terenie Ukrainy było bezpiecznie".
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy