Reklama

Kraj

Rząd przyjął uchwałę ws. przekazania Ukrainie sprzętu wojskowego

Rafał Białkowski / PAP
Dodano: 08.02.2022
59753_8lu8
Share
Udostępnij
Rząd przyjął we wtorek uchwałę w sprawie nieodpłatnego przekazania Siłom Zbrojnym Ukrainy składników mienia wojskowego pochodzącego z zasobów Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej – przekazało Centrum Informacyjne Rządu.

W komunikacie po zakończeniu posiedzenia rządu podkreślono, że Polska pozostaje solidarna z Ukrainą w obliczu zagrożenia ze strony Rosji. "Rząd chce wesprzeć wschodniego sąsiada, dostarczając nieodpłatnie sprzęt wojskowy. To już kolejna decyzja Rady Ministrów o przekazaniu sprzętu na Ukrainę" – głosi komunikat.

Zaznaczono, że "decyzja o przekazaniu mienia wojskowego została podjęta w wyniku przeprowadzonej analizy, mając na uwadze konieczność zabezpieczenia bieżącej działalności polskich sił zbrojnych oraz utrzymania wymaganego poziomu zapasów naszego wojska". "Oznacza to, że przekazanie sprzętu wschodniemu sąsiadowi nie spowoduje obniżenia gotowości bojowej polskich jednostek wojskowych" – podkreślono w komunikacie CIR.

Dodano, że przygotowaniem do transportu sprzętu wojskowego na Ukrainę zajmie się Inspektorat Wsparcia Sił Zbrojnych.

"Przekazania sprzętu dokonają upoważnieni przedstawiciele Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej i Sił Zbrojnych Ukrainy".

Uchwała rządu wchodzi w życie z dniem podjęcia. 
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy