Kariera

Praca w Dolinie Lotniczej nie tylko dla inżynierów?

Artykuł Partnera
Dodano: 06.05.2013
3958_widok_z_lotu_ptaka_obszaru_Strefy_w_Mielcu_jpg
Share
Udostępnij
Na pytanie czytelników, zadane w ramach akcji "Obierz kurs na karierę, nie bój się zadawać pytań" odpowiada Anna Szczerba – konsultantka Randstad Oddział Mielec.

Czy osoby po kierunkach innych niż techniczne mają szanse znaleźć pracę w firmach Doliny Lotniczej? Jeśli tak, to po jakich kierunkach i na jakich stanowiskach?
 
Przedsiębiorstwa funkcjonujące w obszarze Doliny Lotniczej są w większości firmami z branży produkcyjnej. W związku z tym faktem możemy mieć przekonanie, że jedynie absolwenci kierunków ścisłych, technicznych mogą mieć szansę na uzyskanie w nich zatrudnienia. Natomiast nie tylko konstruktorzy, technolodzy czy inżynierowie są poszukiwani przez pracodawców z tego obszaru. W strukturach firm występują chociażby działy księgowości, finansów, gdzie zatrudnienie na stanowiskach specjalistycznych lub analitycznych mogą znaleźć absolwenci kierunków takich jak ekonomia, rachunkowość czy finanse. Dodatkowo osoby, które ukończyły studia z zakresu zarządzania, mogą znaleźć pracę jako planista, specjalista ds. zakupów lub sprzedaży, koordynator systemów (np. zarządzania jakością), czy też jako pracownik działu personalnego.      
 
W dużych przedsiębiorstwach funkcjonują również działy wsparcia w obszarze informatyki, a także logistyki i dostaw. Co więcej, firmy zatrudniają również specjalistów ds. BHP i ochrony środowiska, a także ze względu na międzynarodowy charakter osoby, które ukończyły filologię – chociażby w roli tłumacza.  
 
Podsumowując, wykształcenie techniczne nie jest jedynym czynnikiem decydującym o zatrudnieniu w firmach z Doliny Lotniczej.
 

Portal BIZNESiSTYL.pl we współpracy z firmą Randstad pomogą ci w każdej kwestii dotyczącej rynku pracy, perspektyw zawodowych, najczęściej popełnianych błędów podczas rekrutacji czy dobrych praktyk, które świetnie sprawdzają się w każdej branży.
 
Wystarczy wysłać swoje pytanie na adres: kariera@biznesistyl.pl, a specjaliści z firmy Randstad ustosunkują się do niego na łamach portalu, omawiając tematykę, której będzie dotyczyć. 

Share
Udostępnij

Nasi partnerzy