Kariera

Uniwersyteckie Targi Pracy w Rzeszowie

Artykuł Partnera
Dodano: 24.04.2013
image description
Share
Udostępnij
Biuro Karier Uniwersytetu Rzeszowskiego zaprasza na IX edycję Uniwersyteckich Targów Pracy, które odbędą się 8 maja 2013 roku w budynku A0 Uniwersytetu Rzeszowskiego, ul. Pigonia 1. Oferta Uniwersyteckich Targów Pracy skierowana jest nie tylko do studentów i absolwentów, mogą w nich uczestniczyć osoby w każdym wieku, które poszukują zatrudnienia. Uczestnicy będą mieli okazję zapoznać się z wieloma atrakcyjnymi ofertami pracy, staży i praktyk.

Dla wielu osób znalezienie pierwszej poważnej pracy okazuje się nie lada wyzwaniem. Nieumiejętnie skonstruowane CV, brak eksponowania swoich umiejętności i aplikowanie na stanowiska nieadekwatne do swojego doświadczenia to najczęstsze problemy z jakimi musi zmagać się młody człowiek poszukujący zatrudnienia.

Uczestnictwo w targach pracy uważane jest za jedno z najefektywniejszych form poszukiwania zatrudnienia. Z samego założenia niweluje problem selekcji ofert pracy i dostosowania ich do potrzeb i zainteresowań kandydatów. Po pierwsze, do udziału w Uniwersyteckich Targach Pracy zapraszani są pracodawcy, którzy prowadzą aktualnie rekrutację na określone stanowiska. Po drugie, wystawcy to w większości duże, międzynarodowe firmy, które organizują specjalne programy stażowe skierowane właśnie do studentów i absolwentów z mniej niż z trzyletnim doświadczeniem. Po trzeci, nawiązując bezpośredni kontakt z pracodawcą można zadać pytania oraz poznać specyfikę firmy, co z pewnością pomoże przy konstruowaniu dokumentów aplikacyjnych na określone stanowisko.
 
Każda z firm obecnych na IX Uniwersyteckich Targach Pracy jest szczególnie cennym pracodawcą, ponieważ jest gotowa na przyjęcie nowych pracowników, wdrożenie ich do pracy i wciągnięcie w środowisko branżowe. Jest to gwarancja rozwoju nie tylko kompetencji zawodowych, ale również umiejętności pracy w grupie i odpowiedzialności. Co roku udział w Targach Pracy biorą najlepsi polscy pracodawcy mający siedziby i oddziały w województwie podkarpackim, i nie tylko.

Na Uniwersyteckich Targach Pracy gościć będzie ponad 30 firm, m.in. z branży administracyjnej, bankowej, finansowej, informatycznej, medycznej, ubezpieczeniowej, a także instytucji zajmujących się pośrednictwem pracy. Ponadto podczas IX Uniwersyteckich Targów Pracy odbędzie się również cykl szkoleń i warsztatów.
 
Targi będą czynne w godzinach od 10:00 do 15:00.
 
Więcej informacji na temat targów można znaleźć na stronie: kariera.univ.rzeszow.pl/targipracy2013
Share
Udostępnij

Nasi partnerzy