Kariera

Studenci z Rzeszowa walczą o finał Imagine Cup

Katarzyna Grzebyk
Dodano: 25.03.2013
3002_WorldCitizenship_1280X1024
Share
Udostępnij
Trzy drużyny studentów z Rzeszowa – dwie z Politechniki Rzeszowskiej i jedna z Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania oraz Politechniki Rzeszowskiej – walczą o możliwość reprezentowania Polski w międzynarodowym konkursie technologicznym Imagine Cup 2013 i nagrodę w postaci 50 000 USD. Czym im się to uda, okaże się 4 kwietnia w Warszawie, gdzie spośród 15 drużyn z całego kraju zostanie wybrana Drużyna Narodowa.

Imagine Cup to największy na świecie konkurs technologiczny, w którym swoich sił próbują studenci z ponad 190 krajów, przygotowując aplikacje w jednej z trzech głównych kategorii: „Gry", „Innowacje" i „Projekty Społeczne". Pomysłodawcą i organizatorem konkursu jest firma Microsoft, a jego głównym założeniem jest upowszechnianie znajomości nowych technologii oraz propagowanie wykorzystywania nowoczesnych narzędzi informatycznych na rzecz poprawienia szeroko pojętej jakości życia.

Do finałowej piętnastki (po pięć projektów w każdej z trzech kategorii) zakwalifikowały się trzy projekty z Rzeszowa grupy ARTeam i Smart Gang (Koło Naukowe Informatyków KOD Politechniki Rzeszowskiej) oraz grupy Touch The Future (Politechnika Rzeszowska i Koło Naukowe Nowych Technologii Programistycznych Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania). Drużyna ARTeam (Jakub Hossa, Norbert Pisz, Michał Sondej, Piotr Dziedzic) w kategorii „Innowacje” stworzyła system wykorzystujący funkcje społecznościowe oraz rzeczywistość rozszerzoną, dzięki czemu użytkownik ma możliwość odnajdywania wydarzeń oraz znajomych znajdujących się w pobliżu za pomocą urządzenia przenośnego. Grupa Smart Gang (Norbert Pisz, Sebastian Stefańczuk, Dominik Wachowicz, Mariusz Kuroń, Sylwia Perykasza) zgłosiła do kategorii „Projekty Społeczne” projekt „Deresy” – system raportowania zniszczonych lub zdewastowanych obiektów w mieście. Opiekunem obu drużyn jest dr inż. Bartosz Trybus.

Z kolei drużyna WSIiZ-u i Politechniki Rzeszowskiej „Touch The Future” (Paweł Janda, Michał Ręczkowicz, Ivan Mazur, Krzysztof Rachwał) pod okiem dr. Marka Jaszuka przygotowała grę CityQuest, opartą na wykorzystaniu rozszerzonej rzeczywistości. W tej grze, przy użyciu najnowszych technologii, stajemy się bohaterem przemierzającym miasto w poszukiwaniu przygód.

Drużyny z Politechniki Rzeszowskiej w liście rankingowej Imagine Cup 2013 zajmują pierwsze miejsce z 3251 punktami, grupa PRz i WSIiZ-u jest na miejscu szesnastym z 727 punktami.

Więcej o konkursie: www.microsoft.com/pl-pl/student/imaginecup.aspx


Zwiastun projektu drużyny „Touch The Future”
Share
Udostępnij

Nasi partnerzy