Kariera

Wioleta Gaweł zwyciężczynią VII edycji URtalking

Katarzyna Grzebyk
Dodano: 26.02.2013
2405_DSC_5678
Share
Udostępnij
Wioleta Gaweł, studentka III roku ekonomii na Uniwersytecie Rzeszowskim, zwyciężyła w VII edycji URtalking, konkursu promującego umiejętności interpersonalne, organizowanego przez Koło Naukowe Ekonomistów działające przy uniwersytecie. I miejsce oraz nagrodę publiczności zdobyła dzięki wystąpieniu pt. „Grawitacja umysłu, jak wpływa na Twoje życie”.

– W moim wystąpieniu chciałam pokazać, jak dzięki prawu przyciągania możemy osiągać swoje cele – mówi Wioleta Gaweł. – Mówiłam też o blokadach umysłowych i narzędziach pozwalających je pokonać. Przygotowując wystąpienie opierałam się na książce „Sekret” Rhondy Byrne, a przed finałem ćwiczyłam przemawiając do narysowanej publiczności. Studentka dodaje, że nie interesowały jej nagrody w tym konkursie, bo cel jej wystąpienia był zupełnie inny. – Zaprosiłam na finał wielu znajomych, przede wszystkim chciałam się podzielić z nimi i z publicznością wiedzą. Poza tym, było to moje pierwsze publiczne wystąpienie, a konkurencja była bardzo silna – przyznaje Wioleta Gaweł.

Drugie miejsce w konkursie zajął Tomasz Tarnowski za „Nadzieje na rozwój współpracy gospodarczej Polski z Chińską Republiką Ludową”, trzecie – Małgorzata Szpila za wystąpienie „Folklor jest sexy! Czyli młodzi artyści sięgają do tradycji”.

Zadaniem każdego z uczestników konkursu URtalking jest zaprezentowanie w ciągu 12 minut wybranego przez siebie tematu w sposób, który zainteresuje publiczność oraz oceniających wystąpienie jurorów. Jego głównym celem jest kształtowanie i promowanie umiejętności interpersonalnych wśród studentów. W ten sposób doceniane i wspierane są osoby, które w skuteczny sposób potrafią zainteresować innych swoimi pasjami oraz wiedzą.

VII edycja URtalking odbyła się 20 lutego w auli Wydziału Ekonomii Uniwersytetu Rzeszowskiego. Gościem specjalnym konkursu był dr Henryk Pietrzak, prezes Polskiego Radia Rzeszów.
 
Wioleta Gaweł podczas wystąpienia konkursowego (fot. archiwum organizatora)
Share
Udostępnij

Nasi partnerzy