Kariera

W Klubie Rozwoju Osobistego o strefie komfortu i asertywności

Katarzyna Grzebyk
Dodano: 19.02.2013
2284_IMG_3739
Share
Udostępnij
Jak poszerzać swoją strefę komfortu? Jak zacząć robić rzeczy, które sprawiają trudność? Kiedy nowe wyzwania są niewygodne, a kiedy sami sobie te niewygodę przypisujemy? Na te pytania próbowano znaleźć odpowiedzi podczas kolejnego spotkania Klubu Rozwoju Osobistego, organizowanego przez Studenckie Koło Naukowe Reklamy działające na Politechnice Rzeszowskiej.

Klub Rozwoju Osobistego to cykliczne – i jedyne tego rodzaju na Podkarpaciu – wydarzenie organizowane co dwa tygodnie przez studentów Politechniki Rzeszowskiej. Współorganizatorem i prowadzącym szkolenia jest trener rozwoju osobistego, mówca motywacyjny, master NLP Krzysztof Janowski. Każdorazowo na tych spotkaniach licznie gromadzą się studenci, ale szkolenia są otwarte, więc może w nich wziąć udział każdy, kto chce poznać tajniki rozwoju osobistego. Tematem ostatniego spotkania, które odbyło się 12 lutego w budynku Politechniki Rzeszowskiej, było „Strefa komfortu a asertywność”.

– Strefa komfortu to czynności naturalne dla każdego z nas, takie, które nie wywołują w nas strachu – wyjaśnia Krzysztof Janowski. – Do czynności poza strefą komfortu należą te, przed wykonaniem których powstrzymuje nas strach, lenistwo albo jeszcze inny czynnik. By zwiększać swoją aktywność, by osiągnąć sukces, trzeba wychodzić ze strefy komfortu. Na ostatnim szkoleniu uczestnicy poznawali narzędzia, pozwalające wyjść poza tę strefę.

W spotkaniu „Strefa komfortu a asertywność” wzięło udział około 120 osób, w większości studentów, ale także osoby pracujące. Wśród uczestników została wylosowana nagroda – bezpłatna wejściówka na całodniowe szkolenie „Budowanie pewności siebie” – ufundowana przez Krzysztofa Janowskiego. Kolejne spotkanie Klubu Rozwoju Osobistego odbędzie się 26 lutego pod hasłem „Poznaj siebie i uwolnij swój potencjał”.
 
Share
Udostępnij

Nasi partnerzy