Kariera

URtalking – studencie, powiedz co myślisz

Sylwia Mazur
Dodano: 08.02.2013
2123_06_edycja_urtalking_06
Share
Udostępnij
Amerykański komik Jerry Seinfeld powiedział kiedyś, że na pogrzebie lepiej jest leżeć w trumnie, niż przemawiać do żałobników. Był to żart nawiązujący do badań, w których udowodniono, że wystąpienia publiczne budzą większy strach niż śmierć. Wyzwanie temu stwierdzeniu postanowili rzucić organizatorzy konkursu URtalking, którego VII edycja odbędzie się 20 lutego br. w auli Wydziału Ekonomii Uniwersytetu Rzeszowskiego. Gościem specjalnym będzie dr Henryk Pietrzak, prezes Polskiego Radia Rzeszów.

Organizatorem konkursu jest Koło Naukowe Ekonomistów na Wydziale Ekonomii UR. – Impreza jest ciekawą propozycją dla wszystkich tych, którzy mają coś do powiedzenia. Nie ma żadnych ograniczeń tematyki. W ciągu 12-stu regulaminowych minut studenci mogą podzielić się swoimi pasjami oraz przemyśleniami. Mówcy muszę tylko pamiętać o tym, aby ich wystąpienie nie było formą agitacji oraz nie naruszało zasad równouprawnienia mniejszości religijnych, wyznaniowych czy etnicznych” – mówi Agnieszka Furgała, organizatorka konkursu.

Konkurs daje możliwość wypowiedzenia się uczestnikom na tematy, które ich interesują, intrygują czy inspirują. Organizatorom zależy na podkreśleniu znaczenia szeroko pojętych umiejętności interpersonalnych w dzisiejszym świecie. Dzięki świetnej argumentacji, odpowiedniej modulacji oraz spójnej mowie ciała, do swoich racji można przekonać największych oponentów.  

Uczestnikiem konkursu może zostać każdy student, także ten studiujący na uczelni zagranicznej. Wystąpienia mówców oceniane są przez 5-osobowe jury, w skład którego mogą wchodzić nauczyciele akademiccy, zaproszeni gości lub studenci. Jury ocenia dobór tematyki, integralność wystąpienia, użyte materiały, język, dykcję oraz modulację głosu, a także mowę ciała występującego. Dodatkowe punkty można zdobyć za zaangażowanie publiczności.

Od niedawna wystąpienia uczestników można oglądać na kanale YouTube. Już teraz komitet organizacyjny zaprasza wszystkich studentów do wzięcia udziału w kolejnych edycjach konkursu.
 
Więcej informacji na www.urtalking.pl oraz na FB.

 
Share
Udostępnij

Nasi partnerzy